Tyson Fury - Dereck Chisora O KTÓREJ GODZINIE? Walka Fury - Chisora KIEDY boks Fury - Chisora DATA, GODZINA

i

Autor: AP PHOTO Tyson Fury - Dereck Chisora O KTÓREJ GODZINIE? Walka Fury - Chisora KIEDY boks Fury - Chisora DATA, GODZINA

Prawdziwy hit

Tyson Fury - Dereck Chisora O KTÓREJ GODZINIE? Walka Fury - Chisora KIEDY boks Fury - Chisora DATA, GODZINA

2022-12-03 13:05

Tyson Fury - Dereck Chisora O KTÓREJ GODZINIE? Walka Fury - Chisora KIEDY boks Fury - Chisora DATA, GODZINA. Wokół Tysona Fury'ego nie może być spokojnie. Przez kilka miesięcy mistrz świata WBC pogrywał z fanami w sprawie następnej walki, ale ostatecznie doszedł do porozumienia i jeszcze w grudniu stoczy kolejny pojedynek z Dereckiem Chisorą. Będzie to dopełnienie brytyjskiej trylogii, a na szali znajdzie się pas WBC. Poniżej dowiesz się, kiedy i o której godzinie walka Fury - Chisora. Tyson Fury - Dereck Chisora DATA, GODZINA

Tyson Fury - Dereck Chisora O KTÓREJ GODZINIE? Walka Fury - Chisora KIEDY

Przez pewien czas Fury zapowiadał, że kwietniowe zwycięstwo nad Dillianem Whyte'em będzie jego ostatnią walką w karierze. "Król Cyganów" oficjalnie ogłaszał przejście na emeryturę, ale szybko zmieniał zdanie. Powstało wokół niego wiele niewiadomych, które spotęgowała skuteczna obrona tytułów Oleksandra Usyka. Narodził się spory konflikt pomiędzy Furym a Ukraińcem, jednak pięściarze nie doszli do porozumienia. Brytyjski mistrz świata WBC od początku sugerował, że równie interesującą walką jest dla niego dopełnienie trylogii z Dereckiem Chisorą albo danie szansy Anthony'emu Joshui, który dwukrotnie przegrał z Usykiem. Ostatecznie to "Del Boy" dogadał się z promotorami rodaka i stanie przed kolejną szansą na mistrzowski tytuł.

KIEDY walka Fury - Chisora 3? Boks Fury - Chisora DATA, GODZINA

Niespełna 39-letni Chisora walczył już o tytuł WBC w 2012 r. z Witalijem Kliczką. Później kilkukrotnie był blisko kolejnej szansy, ale przegrywał kluczowe walki. Tym razem Fury wyciągnął do niego pomocną dłoń i zgodził się na mistrzowskie starcie. Będzie to już ich trzecia walka, a dwie wcześniejsze skończyły się zwycięstwami "Króla Cyganów". Pierwsza miała miejsce w 2011 r. i obecny mistrz świata wygrał na punkty, a trzy lata później zwyciężył przed czasem w 10. rundzie. Teraz pięściarze spotkają się po ośmiu latach. Fury dopełni w ten sposób drugą trylogię po fantastycznej rywalizacji z Deontayem Wilderem.

Walka Tyson Fury - Dereck Chisora odbędzie się w sobotę, 3 grudnia. Będzie to main event gali w Londynie, zorganizowanej na stadionie piłkarskim Tottenhamu. Całe wydarzenie rozpocznie się o 19:00, a walka wieczoru jest zaplanowana ok. godziny 23:00 czasu polskiego. Relację na żywo przeprowadzi portal sport.se.pl! Serdecznie zapraszamy!

Sonda
Kto wygra walkę: Tyson Fury czy Dereck Chisora?
Fiodor Czerkaszyn po ważnej wygranej w USA! Szczere słowa o wpadce z flagą | Andrzej Kostyra
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze