Wilder - Fury 3: Ujawniono zapisy kontraktu zawodników. Kiedy trzecia walka?

2020-02-25 16:12 MSo
Deontay Wilder - Tyson Fury
Autor: EastNews Deontay Wilder - Tyson Fury

Tyson Fury w miniony weekend sprawił wielką sensację, pokonując przed czasem Deontaya Wildera. Już w siódmej rundzie narożnik amerykańskiego mistrza świata rzucił ręcznikiem i przerwał pojedynek. Już przed starciem mówiło się, że w przypadku porażki "Bronze Bombera", ten będzie mógł ubiegać się o trzecie starcie.

W MGM Grand w Las Vegas doszło do walki roku! Deontay Wilder mierzył się o mistrzostwo świata WBC w kategorii ciężkiej z Tysonem Furym. "Gypsy King" dość niespodziewanie zmusił narożnik do rzucenia ręcznika, spychając przeciwnika do narożnika i zasypując go ciosami. Amerykanin raz odpowiedział, ale po dwóch nokdaunach, jego trener zdecydował się go poddać.

Jak informuje brytyjski "The Sun", Deontay Wilder zadecydował już o tym, że będzie chciał doprowadzić do trylogii. "Bronze Bomber" ma mieć 30 dni na uruchomienie klauzuli zawartej w kontrakcie przed ostatnią walką, a potem dogadanie się w sprawie warunków finansowych. Pojedynek teoretycznie ma odbyć się w Stanach Zjednoczonych - podobno jest to warunek konieczny. Co ciekawe, wielkie pieniądze chce wyłożyć Arabia Saudyjska, która marzy o kolejnym hicie u siebie.

Do walki ma dojść do końca lipca 2020 roku! Według tabloidu, istnieją dwa potencjalne terminy - mają to być 18 lub 25 lipca. Mimo to, obozy mogą dogadać o ewentualnym przeniesieniu starcia dopiero na październik. - Na pewno dojdzie do trylogii - zarzeka się Deontay Wilder!

Amerykanin już próbował tłumaczyć się z walki. - Mój strój był dla mnie o wiele za ciężki. Od początku walki nie czułem nóg. (...) Wszyscy wiedzą, że jestem wojownikiem. Wiele osób mówiło, że wyglądało to tak, jakby coś było ze mną nie tak. Tak było, ale kiedy jesteś w ringu, to musisz blefować - powiedział "Bronze Bomber", którego kostium miał ważyć ok. 20 kilogramów.