Pożegnanie zawodnika KSW

Pogrzeb Rafała Moksa. Słowa księdza rozdzierają serce, były zawodnik KSW pożegnany przez tłumy

2022-11-30 13:23

W środowe przedpołudnie na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie odbył się pogrzeb Rafała Moksa, byłego zawodnika mieszanych sztuk walki, który stoczył wiele pojedynków dla federacji KSW. Wojownik zmarł w wieku 36 lat, a według ustaleń policji przyczyną zgonu był skok z wysokości. Rafała Moksa pożegnały tłumy.

Rafała Moksa pożegnała jego żona Marta, rodzice i przyjaciele, wśród nich wielu zawodników z klubu Berserkers Team w Szczecinie. - Był wojownikiem nie tylko w ringu, ale też w ringu życia - powiedział w ostatnim słowie ksiądz proboszcz parafii w podszczecińskim Przecławiu, która znał Moksa od wielu lat. - Rafał i Marta pochodzą z Warzymic, przygotowywałem ich przed laty do ślubu, tym bardzie czuję dzisiaj ból – usłyszeliśmy od księdza.

Pogrzeb Rafała Moksa. Bolesne słowa księdza

W ringu, a raczej w klatce MMA Moks stoczył 19 walk, z których 11 wygrał i 8 przegrał. W latach 2011-16 występował w federacji KSW, a w ostatniej swojej walce pokonał Roberta Radomskiego. Zarząd Federacji KSW pożegnał w środę byłego zawodnika dużym wieńcem z białymi kwiatami, złożonym tuż obok jasno brązowej trumny w kaplicy cmentarza. Wokół niej były dziesiątki wieńców i wiązanek kwiatów od bliższych i dalszych przyjaciół zmarłego: „Dla Rafała” , „Dla Kultiego” (pseudonim Moksa) widniały napisy na szarfach. Szczecinianin, który we wrześniu skończył 36 lat, w swojej karierze był też mistrzem federacji Global – 1. Zawodnik w przeszłości miał problemy z prawem, kiedy w 2018 roku został zatrzymany przez CBŚ za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Wyszedł na wolność w 2021 roku i zmierzał powrócić do sportu, o czym mówił trener szczecińskiego klubu Piotr Bagiński, ale ostatecznie nie stoczył żadnej walki. 18 listopada jego ciało znaleziono pod jednym z wieżowców w Szczecinie.

KHALIDOV: NIE JESTEM FAWORYTEM walki z PUDZIANEM na KSW 77! | Andrzej Kostyra

Przed nami historyczny mecz!

Dlaczego Polska może wygrać z Francją? POSŁUCHAJ!

Listen to "GRAMY Z FRANCJĄ ten mecz przejdzie do historii." on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze