Dawid Ozdoba

i

Autor: Dawid Ozdoba/Instagram Dawid Ozdoba

Śmierć Dawida Ozdoby

Tego o Dawidzie Ozdobie mogliście nie wiedzieć. Nokautował na swoich pokazach, sam o wszystkim opowiadał

2022-10-06 12:01

Śmierć Dawida Ozdoby wywołała duże poruszenie. W świecie MMA, a w zasadzie freak-fightów, nie odniósł wielkiego sukcesu, przegrywając wszystkie trzy walki. Ale sam opowiadał, że regularne treningi nie raz przydały mu się w trakcie życia zawodowego. Ozdoba był niezwykle popularnym tancerzem erotycznym i jak sam przyznał w wywiadzie z Weszło kilka lat temu, nie raz korzystał na pokazach z tego, czego nauczył się na sali treningowej.

Pierwsze informacje o śmierci Dawida Ozdoby pojawiały się już w poniedziałek, 3 października wieczorem. We wtorek potwierdzono, że były zawodnik FAME MMA nie żyje, a „Super Express” dowiedział się, że jego ciało znaleziono w warszawskim Parku Picassa. Z racji na charakter zdarzenia, policja nie chce udzielać zbyt wielu szczegółowych informacji na temat całej sprawy. Nie jest żadną tajemnicą, że Ozdoba cierpiał na depresję i wielu przypuszcza, że to ona była powodem jego śmierci. Popularność „Surferowi” przyniosły m.in. występy w programach „Amazonki” czy „Taniec z Gwiazdami”, a swego czasu spotykał się on z Edytą Herbuś. Przez lata był bardzo popularnym tancerzem erotycznym i co ciekawe, nawet przy okazji pokazów mógł popisać się... umiejętnościami, które zyskiwał na salach treningowych.

Dawid Ozdoba sam przyznawał: nokautowałem na pokazach

Ozdoba przez lata trenował karate kyokushin, aikido, taekwondo czy właśnie MMA. Choć był za słaby na zawodową karierę, co pokazały też walki we freak-fightach, to z pewnością mógł się popisać niezłymi umiejętnościami. Jak sam opowiadał w wywiadzie dla portalu Weszło w 2017 roku, nie raz w trakcie pokazów erotycznych wykorzystywał te umiejętności, aby wyjaśniać sprawy z natrętami.

Choć Ozdoba sam zastrzegał, że ze swoją grupą „Bad Boys” tańczył tylko dla kobiet, to zdarzało mu się mieć zatargi z mężczyznami obecnymi na pokazach. – Stąd mam ksywkę „Bad Boy”, nokautowałem na pokazach. Jestem chyba jedynym tancerzem w Polsce, któremu właściciel klubu na starcie mówi: „Tylko Dawid, błagam cię”. Myślę o Bydgoszczy. W zeszłym roku mój kumpel tańczył na pokazie, jakiś koleś podszedł i chciał go tak protekcjonalnie złapać, dać mu klapsa. Miał pecha, że akurat stałem blisko z mikrofonem. Z całym impetem złapałem go zapaśniczo i wyskoczyłem z nim ze sceny. Prz****przył beretem o glebę. Stracił przytomność, ocknął się w karetce, a ja kontynuowałem pokaz jakby nigdy nic – mówił w wywiadzie dla Weszło, jeszcze przed startami w FAME MMA.

 – Albo sytuacja z Grudziądza. Gość w koszulce Pitbulla, w zasadzie w rashguardzie – ubrał ją pewnie, żeby pokazać, że trenuje. Przechodzimy i słyszę: „O, idą te geje”. Za****łem mu z bani i poszedłem do szatni. Na kolejnym pokazie już go nie widziałem – dodał Ozdoba w rozmowie z 2017 roku. 45-latek zmarł w poniedziałek, 3 października 2022 r. Wciąż nie podano oficjalnej przyczyny śmierci.

Dawid Ozdoba nie żyje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze