Dawid Ozdoba

i

Autor: Dawid Ozdoba/Instagram Dawid Ozdoba

Śmierć Dawida Ozdoby

Tego o Dawidzie Ozdobie mogliście nie wiedzieć. Nokautował na swoich pokazach, sam o wszystkim opowiadał

2022-10-06 12:01

Śmierć Dawida Ozdoby wywołała duże poruszenie. W świecie MMA, a w zasadzie freak-fightów, nie odniósł wielkiego sukcesu, przegrywając wszystkie trzy walki. Ale sam opowiadał, że regularne treningi nie raz przydały mu się w trakcie życia zawodowego. Ozdoba był niezwykle popularnym tancerzem erotycznym i jak sam przyznał w wywiadzie z Weszło kilka lat temu, nie raz korzystał na pokazach z tego, czego nauczył się na sali treningowej.

Pierwsze informacje o śmierci Dawida Ozdoby pojawiały się już w poniedziałek, 3 października wieczorem. We wtorek potwierdzono, że były zawodnik FAME MMA nie żyje, a „Super Express” dowiedział się, że jego ciało znaleziono w warszawskim Parku Picassa. Z racji na charakter zdarzenia, policja nie chce udzielać zbyt wielu szczegółowych informacji na temat całej sprawy. Nie jest żadną tajemnicą, że Ozdoba cierpiał na depresję i wielu przypuszcza, że to ona była powodem jego śmierci. Popularność „Surferowi” przyniosły m.in. występy w programach „Amazonki” czy „Taniec z Gwiazdami”, a swego czasu spotykał się on z Edytą Herbuś. Przez lata był bardzo popularnym tancerzem erotycznym i co ciekawe, nawet przy okazji pokazów mógł popisać się... umiejętnościami, które zyskiwał na salach treningowych.

Dawid Ozdoba sam przyznawał: nokautowałem na pokazach

Ozdoba przez lata trenował karate kyokushin, aikido, taekwondo czy właśnie MMA. Choć był za słaby na zawodową karierę, co pokazały też walki we freak-fightach, to z pewnością mógł się popisać niezłymi umiejętnościami. Jak sam opowiadał w wywiadzie dla portalu Weszło w 2017 roku, nie raz w trakcie pokazów erotycznych wykorzystywał te umiejętności, aby wyjaśniać sprawy z natrętami.

Choć Ozdoba sam zastrzegał, że ze swoją grupą „Bad Boys” tańczył tylko dla kobiet, to zdarzało mu się mieć zatargi z mężczyznami obecnymi na pokazach. – Stąd mam ksywkę „Bad Boy”, nokautowałem na pokazach. Jestem chyba jedynym tancerzem w Polsce, któremu właściciel klubu na starcie mówi: „Tylko Dawid, błagam cię”. Myślę o Bydgoszczy. W zeszłym roku mój kumpel tańczył na pokazie, jakiś koleś podszedł i chciał go tak protekcjonalnie złapać, dać mu klapsa. Miał pecha, że akurat stałem blisko z mikrofonem. Z całym impetem złapałem go zapaśniczo i wyskoczyłem z nim ze sceny. Prz****przył beretem o glebę. Stracił przytomność, ocknął się w karetce, a ja kontynuowałem pokaz jakby nigdy nic – mówił w wywiadzie dla Weszło, jeszcze przed startami w FAME MMA.

 – Albo sytuacja z Grudziądza. Gość w koszulce Pitbulla, w zasadzie w rashguardzie – ubrał ją pewnie, żeby pokazać, że trenuje. Przechodzimy i słyszę: „O, idą te geje”. Za****łem mu z bani i poszedłem do szatni. Na kolejnym pokazie już go nie widziałem – dodał Ozdoba w rozmowie z 2017 roku. 45-latek zmarł w poniedziałek, 3 października 2022 r. Wciąż nie podano oficjalnej przyczyny śmierci.

Dawid Ozdoba nie żyje
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze