Adam Małysz

i

Autor: Cyfra Sport Adam Małysz

krótkie podsumowanie

Adam Małysz bez ogródek o polskich skoczkach po Raw Air! Prezes PZN podsumował występy Kubackiego, Żyły i Stocha

2023-03-19 19:10

Podczas ostatnich zawodów w cyklu Raw Air, najlepszym z Polaków okazał się Kamil Stoch, który pod nieobecność Dawida Kubackiego zajął 8. miejsce w stawce. Z dobrej strony pokazał się również Piotr Żyła, który z konkursu na konkurs skakał coraz lepiej i w Vikersund zajął 15. miejsce, chociaż po pierwszej serii był na 10. pozycji. Po zakończeniu zawodów, Adam Małysz pokusił się o podsumowanie skoków Biało-czerwonych.

Niedzielny konkurs Raw Air w Vikersund, jak można było się spodziewać, dostarczył ogromnych emocji i do samego końca trudno było wskazać, kto będzie najlepszy podczas ostatnich zawodów na norweskiej skoczni. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanął Stefan Kraft, a tuż za nim uplasowali się Halvor Egner Granerud oraz Michael Hayboeck. Najlepszym z Polaków był z kolei Kamil Stoch, który podczas nieobecność Dawida Kubackiego zajął 8. miejsce. Występy Biało-czerwonych w całym cyklu Raw Air podsumował Adam Małysz. 

Występy polskich skoczków w Raw Air podsumowane przez Adama Małysza! Przyjrzał się Kubackiemu, Stochowi i Żyle

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego nie ukrywał, że mając w kadrze takich zawodników, jak Kamil Stoch, Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła, oczekiwania są zawsze wysokie, jednak ich wyniki podczas tegorocznego cyklu Raw Air są naprawdę dobre i zarówno skoczkowie, jak i kibice nie mają na co narzekać. 

Adam Małysz bez ogródek o polskich skoczkach po Raw Air! Prezes PZN podsumował występy Kubackiego, Żyły i Stocha

Wiadomo, że chciałoby się jeszcze lepiej, ale z drugiej strony sytuacja, która przytrafiła się Dawidowi wykluczyła go z rywalizacji (…) Piotrek widzimy, że jest lepiej od początku Raw Air, ale to jeszcze nie jest ten Piotrek, którego znamy. Kamil jest stabilny, ale brakowało mu tego przełamania. Myślę, że trzeba być zadowolonym z tego, co jest. - powiedział Adam Małysz w rozmowie ze studiem "TVN" po skokach w Vikersund. 

Sonda
Czy Kamil Stoch wróci jeszcze do wielkiej formy?
Listen on Spreaker.
Najnowsze