Stefan Kraft

i

Autor: Cyfrasport Stefan Kraft

Nie ma już odwrotu

Fatalne wieści dla kibiców skoków narciarskich! Jedna z największych gwiazd w ostatniej chwili zrezygnowała z przyjazdu do Polski

2023-06-19 16:45

Kibice skoków narciarskich w Polsce usłyszeli w poniedziałek (19 czerwca) fatalne wieści! Potwierdził się najgorszy możliwy scenariusz - Stefan Kraft w ostatniej chwili zrezygnował z przyjazdu do Polski. Oznacza to, że w Igrzyskach Europejskich w Zakopanem zabraknie dwóch najlepszych skoczków poprzedniego sezonu.

Od 27 czerwca do 1 lipca czołowi skoczkowie i najlepsze skoczkinie świata zgromadzą się w Zakopanem, gdzie na Średniej i Wielkiej Krokwi odbędą się konkursy w ramach Igrzysk Europejskich. Od dłuższego czasu mówiło się, że stawka będzie naprawdę mocna, o czym świadczy skład m.in. reprezentacji Polski, ale już jakiś czas temu z przyjazdu do Zakopanego po bolesnym upadku na treningu zrezygnował triumfator Pucharu Świata, Halvor Egner Granerud. Pod jego nieobecność głównym bohaterem z zagranicznych ekip miał być Stefan Kraft, jednak na nieco ponad tydzień przed pierwszymi skokami Austriak oficjalnie wycofał się z polskiej imprezy.

Fatalne wieści dla kibiców skoków w Polsce. Kraft wycofał się z Igrzysk Europejskich

Decyzję drugiego skoczka PŚ ostatniego sezonu oficjalnie przekazał Austriacki Komitet Olimpijski. - Nie jestem jeszcze w formie potrzebnej do skakania na igrzyskach z czystym sumieniem - ogłosił Kraft. 30-latek wrócił do skakania dopiero na początku czerwca, a wcześniej odbył sześciotygodniową podróż dookoła świata, odwiedzając m.in. Bali, Australię, Hawaje i Paryż. 

Wycofuję się z bólem serca - dodał dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli. Wobec tej decyzji reprezentantami Austrii w Zakopanem będą: Manuel Fettner, Jan Hoerl, Markus Mueller i Daniel Tschofenig. Z kolei wśród kobiet zaprezentują się: Marita Kramer, Chiara Kreuzer, Julia Muehlbacher, Jacqueline Seifriedsberger i Hannah Wiegele. W dniach 27-29 czerwca rywalizacja w IE odbędzie się na Średniej Krokwi, a 30 czerwca i 1 lipca przeniesie się na Wielką Krokiew.

Sonda
Będziesz oglądać Igrzyska Europejskie 2023?
Piotr Żyła na zgrupowaniu przed Igrzyskami Europejskimi: Czas wolny? Chodzimy w miasto!
Najnowsze