Biatlon, Justyna Kowalczyk, Agnieszka Cyl

i

Autor: Twitter, PZBiath Justyna Kowalczyk i Agnieszka Cyl

Ona zastąpi wielką mistrzynię

Justyna Kowalczyk zrezygnowała z pracy w związku w burzliwych okolicznościach. Właśnie wybrano jej następczynię

2022-12-30 12:28

W opublikowanym w piątek 30 grudnia komunikacie Polski Związek Biatlonu poinformował, że wybrał nową osobę na stanowisko dyrektora sportowego, które kilka tygodni temu opuściła Justyna Kowalczyk-Tekieli. Zarząd PZBiat zatwierdził na tę funkcję kandydaturę byłej reprezentantki Polski, Agnieszki Cyl.

38-letnia Cyl zastąpi Justynę Kowalczyk-Tekieli, która zrezygnowała z tej funkcji w październiku, zresztą wspólnie z kilkoma trenerami, po tym jak doszło do nieporozumień na tle personalnych rozgrywek w związku. Kowalczyk chciała współpracować z b. prezesem Zbigniewem Waśkiewiczem, ale górę wzięła inna frakcja i wówczas słynna narciarka stwierdziła, że nie widzi dla siebie miejsca w strukturach federacji. Odchodząc w październiku 2022, pisała na Twitterze: „Dziś przestałam pracować w Polskim Związku Biathlonu. Wymówienia złożyli również trenerzy Słonina, Wierietielny, Jakiela. Dziękuję zawodnikom i trenerom za ogromne wsparcie, list do Zarządu, który miał na celu nas zatrzymać. Jeśli mogę jakoś pomóc, to zawsze jestem”.

Skandal przed skokiem Kamila Stocha. Mistrz został pokrzywdzony? Jest dobitna reakcja FIS

Związek w najnowszym komunikacie informuje, że Agnieszka Cyl wygrała konkurs na stanowisko dyrektora sportowego. W oświadczeniu czytamy: „Dyrektor sportowy PZBiath odpowiada za organizację pracy pionu szkoleniowego, koordynowanie kadr narodowych, współpracę z klubami i Szkołami Mistrzostwa Sportowego, a także za reprezentowanie interesów środowiska biathlonowego wobec instytucji państwowych i międzynarodowych. Polski Związek Biathlonu w listopadzie ogłosił konkurs na to stanowisko, komisja konkursowa po przeprowadzeniu wszystkich etapów rekrutacji zarekomendowała zarządowi związku wybór Agnieszki Cyl. 38-letnia była reprezentantka Polski w biathlonie obejmie swoją funkcję z dniem 1 stycznia 2023 roku”.

Thurnbichler wściekł się nie na żarty. Ma poważne zastrzeżenia do sędziów. Ta sytuacja zdenerwowała wielu

– Dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzono. Zdaję sobie sprawę jak ogromne wyzwanie stoi przede mną, ale jestem jednocześnie pewna, że udźwignę powierzone mi zadania – powiedziała Cyl, której największym sportowym sukcesem było siódme miejsce w biegu na 15 km na igrzyskach olimpijskich w Vancovuer (2010). Ostatnio pełniła funkcję wiceprezesa związku ds. sportowych.

Justyna Kowalczyk ostro krytykuje władze ws koronawirusa
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze