Kamil Stoch, Piotr Żyła

i

Autor: Cyfra Sport Kamil Stoch, Piotr Żyła

Co z ich formą?

Katastrofalne skoki Stocha i Żyły. Fani mogą drżeć o swoich idoli, wielka niewiadoma przed konkursem

2023-02-03 16:39

Polscy skoczkowie po niezbyt udanych zawodach na mamuciej skoczni w Bad Mitterndorf teraz rywalizować będą w słynnym Willingen. Dla Kubackiego to szansa na zredukowanie straty do Halvora Egnera Graneruda, natomiast Stoch i Żyła walczą o to, by nie stracić kontaktu z szeroko pojętą czołówką. Niestety, pierwszy trening w Willingen nie był udany dla wszystkich.

Ostatni weekend był dla polskich fanów i skoczków dość gorzki. Co prawda Piotr Żyła utrzymywał się w czołówce obu zawodów, ale Dawid Kubacki i Kamil Stoch nie latali tak daleko, jakbyśmy się tego spodziewali. Przez do pierwszy z nich musiał pogodzić się z utratą żółtego plastronu lidera. Wszyscy kibice mają nadzieję, że już lepiej będzie w Willingen i choć Kubacki faktycznie pokazał się bardzo dobrze na pierwszym treningu, to skoki Stocha i Żyły mogą martwić.

Bardzo słabe próby Kamila Stocha i Piotra Żyły. Jest się o co martwić?

Na obiekcie w Willingen można odlecieć nawet ponad 150 metrów (rekord 153 metrów dzierży Klemens Murańka). Dawid Kubacki pokazał się z dobrej strony i po skoku na 137,5 metrów zajął trzecie miejsce na pierwszym treningu. Zdecydowanie gorzej poradzili sobie dwaj pozostali zawodnicy stanowiący trzon polskiej kadry.

Należy wspomnieć, że Kubacki miał lepszy wiatr od kolegów z zespołu, ale wciąż odległości 110 metrów Piotra Żyły i 111 Kamila Stocha to zdecydowanie poniżej możliwości obu tych zawodników nawet przy kiepskich warunkach. Najważniejsze, że był to dopiero pierwszy trening i mamy nadzieję, że w kwalifikacjach i później w konkursie będzie już zdecydowanie lepiej!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze