Dani Alves

i

Autor: East News Dani Alves

Będzie siedział

Legendarny piłkarz Barcelony skazany na więzienie. Kara za bestialski czyn

2024-02-22 12:26

Były brazylijski piłkarz Dani Alves został skazany na cztery i pół roku więzienia za napaść seksualną na kobietę w klubie nocnym w Barcelonie w 2022 roku. Kataloński sąd nakazał mu również zapłacić ofierze 150 000 euro.

Jak podkreślono w oświadczeniu sądu, "oprócz zeznań powoda istnieją dowody pozwalające uznać, że doszło do gwałtu", a ofiara "nie wyraziła zgody". Alves utrzymywał, że do seksu doszło za obopólną zgodą. Prokurator domagał się dla niego dziewięciu lat więzienia. Słynnemu Brazylijczykowi przysługuje prawo do apelacji.

40-letni piłkarz, który większość kariery spędził w Barcelonie, został aresztowany w styczniu ubiegłego roku i od tego czasu przebywa w areszcie śledczym. Wnioski Brazylijczyka o areszt domowy były odrzucane z powodu obawy o możliwą ucieczkę z Hiszpanii.

Był to jeden z najgłośniejszych procesów w Hiszpanii od czasu przyjęcia w 2022 roku ustawy, która uczyniła zgodę kluczowym elementem w sprawach o napaść na tle seksualnym i zwiększyła minimalny wymiar kary pozbawienia wolności w przypadku napaści z użyciem przemocy.

ZOBACZ: Wstrząsający wywiad członka zarządu PZPN. Mówi o zakładanym podsłuchu, zmagał się ze stalkingiem

"Jesteśmy usatysfakcjonowani, że wyrok odzwierciedla to, co cały czas mówiliśmy: że ofiara mówiła prawdę i cierpiała” – powiedział dziennikarzom przed budynkiem sądu prawnik David Saenz, dodając, że jego zespół będzie nadal analizował, czy wyrok odpowiada wadze przestępstwa.

Alves spędzał w stolicy Katalonii krótkie wakacje po mundialu 2022 w Katarze, gdzie w wieku 39 lat został najstarszym w historii reprezentantem "Canarinhos" w mistrzostwach świata.

Występował w Barcelonie w latach 2008-16 i 2021-22, grał też w Sevilli, Juventusie Turyn, Paris Saint-Germain i Sao Paulo FC. Głównie na pozycji bocznego obrońcy.

Od lipca 2022 roku do stycznia 2023 był zawodnikiem Pumas UNAM, ale meksykański klub krótko po ogłoszeniu aktu oskarżenia ogłosił, że rozwiązuje z nim kontrakt.

ZOBACZ: Bartłomiej Wdowik przejdzie do historii. Gwiazda Jagiellonii o walce o tytuł, komplementach ze strony Del Piero

Brazylijczyk należy do bardzo utytułowanych zawodników, ma koncie ponad 40 trofeów w klubach i reprezentacji.

Jest m.in. mistrzem olimpijskim z Tokio z 2021 roku. Z reprezentacją kraju, w której rozegrał aż 126 meczów (osiem goli), sięgnął po dwa tytuły Copa America (2007, 2019) i dwa trofea Pucharu Konfederacji. Natomiast z Barceloną m.in. trzykrotnie wygrał Ligę Mistrzów - 2009, 2011, 2015, trzykrotnie klubowe mistrzostwo świata, sześć razy zdobył mistrzostwo Hiszpanii i czterokrotnie Puchar Hiszpanii (Króla).

Z PSG sięgnął dwukrotnie po mistrzostwo Francji, a raz po puchar kraju. Z Juventusem raz wywalczył mistrzostwo Włoch i raz Puchar Italii. W barwach Sevilli m.in. dwa razy Puchar UEFA (2006 i 2007), a raz Puchar Króla.

ZOBACZ: Jakub Błaszczykowski wyjawił całą prawdę o konflikcie z Robertem Lewandowskim. "Ja i Robert wiemy, jak było" [WIDEO]

Radosław Majdan o karierze Kuby Błaszczykowskiego
Najnowsze