ZIO 2022 Pekin: Natalia Maliszewska nie awansowała do półfinału w short tracku na 1500 metrów

i

Autor: PAP/Grzegorz Momot Natalia Maliszewska w akcji

Natalia Maliszewska po koszmarze olimpijskim walczy w MŚ. „Ostatni przystanek w tym strasznym sezonie”

2022-04-08 19:19

– Nie wiem czy jestem taka szczęśliwa jak na tym zdjęciu, ale jedno jest pewne, to mój ostatni przystanek w tym strasznym sezonie i nie mogę doczekać się jego końca – napisała Natalia Maliszewska, komentując na Instagramie ostatni start w sezonie, w rozpoczętych w piątek 8 kwietnia w Montrealu mistrzostwach świata w short tracku.

Przypomnijmy, że dwa miesiące temu nasza najlepsza zawodniczka short tracku, medalistka MŚ i ME, przeżyła dramat podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Z powodu pozytywnych wyników testów na Covid-19 została pozbawiona możliwości startu w koronnej konkurencji 500 m. Na innych dystansach też nie było sukcesu. Natalia Maliszewska odpadła w ćwierćfinale biegu na 1500 m. Na 1000 m też zakończyła na ćwierćfinale, upadając na lód. W walce o prymat na sprinterskim dystansie 500 m panczenistka z Białegostoku miała realne szanse na medal, być może największe z całej olimpijskiej reprezentacji Polski. Do startu jednak nie doszło, krążek przepadł. Być może jednak ambitna łyżwiarka, mimo że ma dość sezonu, powalczy o podium w MŚ w Montrealu?

Ten gest Thomasa Thurnbichlera może sprawić, że polscy kibice go pokochają. Fani zaczną zacierać ręce

Natalia Maliszewska przed MŚ: Jestem słaba fizycznie i psychicznie. Sukces będzie niespodzianką

Nastrój Maliszewskiej po igrzyskach był fatalny, ale jest nadzieja, że pozbierała się na tyle, by zapomnieć o horrorze z Pekinu. „Te igrzyska to druga rzecz, która mnie tak mocno uderzyła. Ta pierwsza to śmierć mamy… To nie jest łatwe” – przyznała w wypowiedzi dla TVP Sport, gdy kończyła starty olimpijskie.

39-letnia Justyna Kowalczyk znowu zaszokowała. To, co robi w tym wieku, wydaje się niemożliwe

Maliszewska w piątek (8.04) w pierwszym dniu mistrzostw świata wystartowała m.in. w koronnej konkurencji. Wzięła udział w kwalifikacyjnym biegu na 500 m i bez trudu wygrała, awansując do sobotniego ćwierćfinału (ok. 21.00 polskiego czasu). Jeśli Polka zakwalifikuje się do biegu medalowego, zostanie on rozegrany tego samego dnia o 22.20. W ćwierćfinałach wystartują także Nikola Mazur i Kamila Stormowska.

W rywalizacji na 500 m nie biorą udziału niektóre wielkie gwiazdy tego dystansu, Maliszewskiej może być więc nieco łatwiej zabłysnąć w zawodach. Z trójki medalistek olimpijskich z Pekinu w sprincie ściga się w Kanadzie jedynie zdobywczyni brązu, Kanadyjka Kim Boutin. Nie ma mistrzyni olimpijskiej Włoszki Arianny Fontany i wicemistrzyni, Holenderki Suzanne Schulting. Tę ostatnią wyeliminował… Covid-19.

Młody skoczek przeszedł prawdziwe piekło. Jego historia mrozi krew w żyłach, był bliski śmierci

Sonda
Czy jeden medal na igrzyskach w Pekinie zdobyty przez Polaków to wg Ciebie słaby wynik?
Najnowsze