Nie żyje były reprezentant Polski. Dla kadry zagrał 24 razy

2020-04-06 10:51 DaO
Świeczka, znicz
Autor: East News

Bardzo smutne informacje przekazał Polski Związek Hokeja na Lodzie. W wieku 84 lat zmarł były reprezentant Polski, Marian Pawełczyk. Zawodnik takich klubów jak Gwardia Katowie, czy Górnik Katowice w kadrze wystąpił 24 razy, a jego największym sukcesem było zdobycie mistrzostwa Polski.

Mariana Pawełczyka znają przede wszystkim starsi kibice. Urodzony w Katowicach zawodnik występował w latach 50. ubiegłego wieku. Całą karierę był związany ze swoim regionem. Najpierw reprezentował barwy Gwardii Katowice, w której grał w latach 1952-56, a następnie przeniósł się do innego zespołu z Katowic, Górnika. To właśnie w tym klubie w 1958 roku wywalczył tytuł mistrza Polski, a Górnik przełamał hegemonię Legii Warszawa.

Legendarny zawodnik zmarł na koronawirusa. Był ewenementem na skalę światową

Pawełczyk słynął z szybkiej i technicznej gry. Z jego umiejętności skorzystała również reprezentacja Polski. W biało-czerwonych barwach wystąpił 24 razy i zdobył trzy gole. Dwukrotnie był uczestnikiem mistrzostw świata. Miało to miejsce w 1957 i 1958 roku. Następnie zdecydował się na wyjazd z Polski i przeniósł się do Republiki Federalnej Niemiec, gdzie osiadł na stałe. Karierę zakończył w latach 70.

Arkadiusz Milik ZA SŁABY na Milan? Tak twierdzi legendarny napastnik

Najnowsze