Kubacki i Żyła

i

Autor: CyfraSport Kubacki i Żyła

Znakomite skoki Polaka

Niesamowity popis Dawida Kubackiego. Granerud znowu ogląda jego plecy! Przeskoczył skocznię

2023-02-12 15:53

Dawid Kubacki potwierdza znakomitą formę w Lake Placid. Po niezłych skokach w konkursie indywidualnym i świetnych próbach w rywalizacji duetów, czołowy skoczek tego sezonu znowu błysnął. W kwalifikacjach do niedzielnego konkursu zaszalał i przeskoczył skocznię. Dzięki temu udało mu się wygrać kwalifikacje! Czy stanie na podium w konkursie?

Dawid Kubacki uzyskał 130 m i wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lake Placid. W pierwszej serii wystąpi sześciu Polaków. Drugi w kwalifikacjach był lider Pucharu Świata Norweg Halvor Egner Granerud, lądując na 129 m, a trzeci Niemiec Andreas Wellinger - 125,5 m.

PŚ Lake Placid: Sześciu Polaków w konkursie!

Norweski lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata musiał oglądać plecy polskiego skoczka. Przegrał jednak minimalnie. Granerud otrzymał notę o 0,5 pkt niższą od Kubackiego, natomiast Wellinger o 3,4 pkt.

W konkursie zobaczymy sześciu Biało-czerwonych. Obok Kubackiego w konkursie wystąpi ósmy Aleksander Zniszczoł - 124 m, 26. Piotr Żyła - 117 m, 33. Paweł Wąsek - 113,5 m, 42. Tomasz Pilch - 112 m i 45. Jan Habdas - 111 m. W kwalifikacjach wystąpiło 62 zawodników.

Pierwsza seria konkursowa zaplanowana jest na godz. 16.15.

QUIZ: Jak dobrze znasz Kubackiego, Stocha i Żyłę?

Pytanie 1 z 11
Który ze skoczków jest najstarszy?
Skoczkowie w USA
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze