O której godzinie skoki w niedzielę 11 grudnia 2022 PŚ Titisee-Neustadt O której skoki jutro niedziela 11.12

i

Autor: Paweł Skraba O której godzinie skoki w niedzielę 11 grudnia 2022 PŚ Titisee-Neustadt O której skoki jutro niedziela 11.12

PŚ Titisee-Neustadt

O której godzinie skoki w niedzielę 11 grudnia 2022 PŚ Titisee-Neustadt O której skoki jutro niedziela 11.12

2022-12-10 14:19

Skoki w niedzielę O której godzinie skoki jutro 11 grudnia 2022 niedziela PŚ Titisee-Neustadt Skoki narciarskie jutro. Po drugim miejscu Dawida Kubackiego w piątkowym konkursie PŚ w Titisee-Neustadt, w sobotnim konkursie mieszanym nie mieliśmy już takich powodów do radości. W mikście Biało-czerwoni zajęli dopiero siódme miejsce, tracąc blisko dwieście punktów do zwycięzców z Austrii. Na niedzielę 11 grudnia 2022 zaplanowano kwalifikacje i drugi konkurs indywidualny PŚ w Titisee-Neustadt. Czy Dawid Kubacki znów pokaże moc? Sprawdź, o której godzinie skoki jutro niedziela 11.12.

Skoki jutro to drugi konkurs indywidualny PŚ w Titisee-Neustadt. Wcześniej odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu. W piątek na niemieckiej skoczni najlepszy był Słoweniec Anże Lanise, a Dawid Kubacki zajął drugie miejsce. Wcześniej polski lider klasyfikacji generalnej PŚ wygrał wszystkie trzy serie treningowe i kwalifikacje, rozbudzając apetyty na trzeci w tym sezonie triumf po dwóch zwycięstwach w Wiśle na początku sezonu.

O KTÓREJ GODZINIE SKOKI JUTRO 11 grudnia niedziela PŚ Titisee-Neustadt O której skoki w niedzielę

Rywalizacja miksta przyniosła rozczarowanie. Polacy w składzie Kinga Rajda, Nicole Konderla, Piotr Żyła i Dawid Kubacki zajęli siódme miejsce i stracili blisko dwieście punktów do zwycięzców z Austrii. Dobre skoki Piotra Żyły, Dawida Kubackiego i Nicole Konderli nie wystarczyły do powalczenia choćby o szóstą lokatę. W pierwszym konkursie indywidualnym w Titisee-Neustadt Polacy radzili sobie ze zmiennym szczęściem. Bardzo słabo wypadł Kamil Stoch. Skakał w grupie zawodników, którzy mieli bardzo słabe warunki i nie zakwalifikował się nawet do drugiej serii. W niej błysnęli Piotr Żyła i Dawid Kubacki, który potwierdził wysoką formę, zajmując drugie miejsce.

SKOKI JUTRO O KTÓREJ skoki w niedzielę 11 grudnia 2022 Titisee-Neustadt

Dawid Kubakcki nie ukrywał w piątek, że mimo drugiego miejsca czuje lekki niedosyt. - Błędy to rzecz ludzka. W pierwszej serii mi się przydarzył. Spóźniłem trochę skok na progu i sam pobiłem sobie kijem po kolanie. Do tego pod koniec serii pogorszyły się warunki. Bez tego błędu mógłbym skoczyć kilka metrów dalej przy takim wietrze. Finalnie i tak nie był to zły skok. Była to solidna próba, która na półmetku dawała mi piąte miejsce. Było w porządku, jak na skok z błędem - mówił w rozmowie ze skijumping.pl Kubacki po locie na odległość 130,5 metra. W drugiej serii pokazał klasę i utrzymał pozycję lidera klasyfikacji generalnej.

PŚ w Titisee-Neustadt

Niedziela, 11 grudnia

  • 14:30 - Kwalifikacje
  • 15:45 - Konkurs indywidualny

SKOKI w niedzielę O której godzinie skoki narciarskie jutro niedziela 11.12 2022 Titisee-Neustadt

Skoki narciarskie pozostają jeszcze w cieniu piłkarskiego mundialu. Jednak będzie się działo, a emocji nie zabraknie – najpierw w Niemczech, potem w Szwajcarii, w Engelbergu. Skoczkowie narciarscy walczą o wyższe premie finansowe niż w poprzednich sezonach. Wczoraj potwierdziło się, że skocznia w Titisee-Neustadt bardzo lubi Polaków. Już pierwsze w historii zawody Pucharu Świata wygrał tam Adam Małysz (1 grudnia 2001 r.). Nazajutrz był drugi. Wygrywał jeszcze dwukrotnie w lutym 2007 r. Po dwa zwycięstwa zaliczyli Kamil Stoch (2013 i 2021) oraz Dawid Kubacki (oba w styczniu 2020 r.). Biało-Czerwoni z siedmioma zwycięstwami są liderami w historii PŚ w tym miejscu. Na skoczni Hochfirst nie ma igelitu ani lodzonych torów najazdu. Śnieg w tych okolicach jeszcze nie padał tej zimy. Zawody rozegrają się dzięki śniegowi zmagazynowanemu poprzedniej zimy i przykrytemu przez lato folią i matami styropianowymi. Skoki w Titisee-Neustadt rozgrywane są na skoczni K125 (HS 142). Jej rekord oficjalny to 148 m (Domen Prevc w 2016 r.), ale nieoficjalny to 150 m, bo tyle pofrunął w 2011 r. Niemiec Maximilian Mechler w Pucharze Kontynentalnym.

SKOKI NARCIARSKIE jutro niedziela 11 grudnia 2022 O której skoki w niedzielę 11.12 Titisee-Neustadt

Przed nami niedzielne skoki narciarskie w Titisee-Neustadt. Na niedzielę 11 grudnia 2022 zaplanowano kwalifikacje i konkurs indywidualny PŚ. Konkurs mężczyzn zacznie się o godzinie 15.45. Transmisja TV na antenach TVN i Eurosportu 1 oraz w online w Playerze.

Dawid Kubacki po dwóch wygranych PŚ w Wiśle
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany