Ojciec Kamila Stocha przeżywa trudne chwile. Rodzinny sekret wyszedł na jaw, chwilowa poprawa

2022-01-24 11:50
Kamil Stoch, Bronisław Stoch
Autor: Artur Hojny Super Express, Andrzej Banaś/Polska Press/East News

Kamil Stoch to bez wątpienia jeden z najlepszych skoczków w historii. „Orzeł z Zębu” wygrał na skoczni niemal wszystko, a kibice cieszą się jego występami już od kilkunastu lat. Najbardziej zainteresowani karierą trzykrotnego mistrza olimpijskiego są oczywiście jego najbliżsi, którzy go wspierają i mocno przeżywają każdy występ 34-latka. Ten w ostatnim czasie odpoczywał od skoków, co przyniosło sporą ulgę jego ojcu, który w rozmowie z TVP Sport szczerze opowiedział o tym, jaki wpływ mają na jego życie starty syna.

Stoch osiągnął w swojej karierze mnóstwo sukcesów, ale wciąż nie traci motywacji. Chociaż kibice i eksperci zaczęli w ostatnich miesiącach spekulować, kiedy wybitny skoczek zakończy karierę, ten nie zamierza odstawić nart w kąt. Obecny sezon zaczął się dla niego dobrze, a w grudniu w Klingenthal po raz 80. stanął na podium Pucharu Świata. Trzykrotny mistrz olimpijski wciąż walczy o jubileuszowe 40. zwycięstwo w PŚ, ale na ten moment jest sklasyfikowany ex aequo z Adamem Małyszem. Stoch może mówić o sporym pechu, bowiem po zakończeniu poprzedniego sezonu musiał przejść operację w okolicach prawego stawu skokowego, a to utrudniło mu letnie przygotowania. Z kolei w zimowym sezonie, tuż po wywalczeniu podium, doznał poważnej infekcji zatok, ale to i tak był dopiero początek nieszczęść w olimpijskim sezonie. Co prawda 39-krotny triumfator zawodów PŚ szybko wrócił do rywalizacji i w Engelbergu nawiązał walkę z czołówką, jednak później wszystko się zawaliło.

Partnerka Piotra Żyły szczerze o dzieciach. Marcelina Ziętek nie ma wątpliwości, chciałaby to zrobić w przyszłości

W galerii poniżej przypomnisz sobie największe sukcesy Kamila Stocha:

Bronisław Stoch mocno przeżywa starty syna

W Turnieju Czterech Skoczni trzykrotny triumfator tej imprezy wpadł w potworny dołek, który poskutkował odesłaniem go do domu przed zakończeniem zmagań. Stoch miał nabrać dystansu i spokojnie potrenować, by przygotować się do zbliżających igrzysk w Pekinie. Na jednej z rozgrzewek doszło jednak do nieszczęścia i 34-latek skręcił kostkę! Zamiast powrotu do PŚ w Zakopanem musiał skupić się na intensywnej rehabilitacji, bowiem rozpoczęła się walka z czasem. Wydaje się, że zakończyła się ona sukcesem, a wybitny skoczek wystartuje w piątych igrzyskach. Nie zmienia to faktu, że od 3 stycznia nie rywalizował w zawodach, co paradoksalnie niejako ucieszyło jego rodziców.

Trener Polaków się wściekł! Radykalna decyzja. Mocne słowa zwiastują przełom?

Dziennikarz TVP Sport porozmawiał z ojcem Stocha tuż przed powrotem syna na skocznię i spytał go o ostatni trudny okres. 64-latek przyznał, że nie miał nieprzespanych nocy w związku z kontuzją skoczka, gdyż regularnie martwi się jego występami, a teraz mógł odetchnąć. – Z żoną odpoczywamy, gdy Kamil nie skacze – stwierdził szczerze psychiatra. – Mamy teraz coś w rodzaju wakacji. Mimo wszystko się przejmujemy i śledzimy poczynania innych. Chcemy, żeby skakali jak najlepiej. Dobrze się znamy ze starszą częścią ekipy. Jeździliśmy na dziesiątki zawodów w Szczyrku, Wiśle, Zakopanem. Stefana czy Piotra pamiętam jako małych chłopców – opowiedział ojciec Stocha.

„Wakacje” w rodzinnym domu lidera polskiej reprezentacji dobiegły jednak końca. W niedzielę Stoch wrócił na skocznię w Zakopanem, a wieczorem trenerzy ogłosili skład na najbliższe zawody PŚ w Willingen. To właśnie tam „Orzeł z Zębu” wróci do rywalizacji w elicie, a tuż po zakończeniu weekendu wyleci z reprezentacją na igrzyska do Pekinu.

Sonda
Czy Kamil Stoch zostanie złotym medalistą olimpijskim?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze