Kamil Stoch

i

Autor: Cyfra Sport Kamil Stoch

Znamy skład skoczków na Willingen. Jest nadzieja dla Piotra Żyły

2022-01-23 21:35

Za nami nieudany dla polskich skoczków weekend z konkursami Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. W sobotę do finałowej serii awansował tylko Jakub Wolny, w niedzielę ta sztuka udała się jedynie Andrzejowi Stękale. Za tydzień w Willingen ma być zdecydowanie lepiej. W ostatnich zawodach przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie zobaczymy czwórkę nominowanych przez Michala Doleżala. Do gry powracają Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

Skoczkowie przygotowywali się w Zakopanem. Trenerzy Michal Doleżal i Grzegorz Sobczyk nie mieli łatwych warunków pogodowych do pracy na Wielkiej Krokwi, ale się udało. Do skakania wrócił Kamil Stoch, który ostatnie kilkanaście dni poświęcił na leczenie stawku skokowego. Trzykrotny mistrz olimpijski nie krył radości z powrotu na skocznię. Do skakania mógł wrócić również Dawid Kubacki, który w niedzielę po północy zakończył kwarantannę z powodu pozytywnego testu na obecność koronawirusa.

Kamil Stoch przekazał niezwykle ważną wiadomość. Aż serce rośnie, gdy się na to patrzy, kibice są zachwyceni

Adam Małysz o problemach Kamila Stocha "To go przygniotło"

To właśnie w Stochu i Kubackim upatrujemy największe nadzieje na polskie (duże) zdobycze punktowe w Pucharze Świata w Willingen. Zawody na Mühlenkopfschanze już 29 i 30 stycznia. Tuż po nich kadra uda się do Frankfurtu skąd poleci do Pekinu. Już 6 lutego w Chinach pierwsza rywalizacja o olimpijskie medale. Na razie Polski Związek Narciarski poinformował, że do Willingen uda się czwórka powołanych przez Doleżala na igrzyska: Stoch, Kubacki, Stefan Hula i Paweł Wąsek.

Dublet Karla Geigera w Titisee-Neustadt. Polacy znów bardzo słabo, Stękała jedynym punktującym

Wciąż nie jesteśmy pewni, co z Piotrem Żyłą. Mistrz świata przebywa na kwarantannie, ale mówi się, że ta może zostać skrócona. O takiej możliwości w Titisee z przedstawicielami FIS (Światowa Federacja Narciarska) rozmawiał Adam Małysz, dyrektor polskich skoków. „Zmianie uległy przepisy FIS. Żyła musi przejść 8 dni kwarantanny (wcześniej było 14 dni), a następnie uzyskać negatywny wynik testu na COVID-19.” – czytamy na Twitterze PZN.

Sonda
Pekin 2022: Polscy skoczkowie zdobędą medal na Igrzyskach Olimpijskich?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze