Maryna Gąsienica-Daniel

Autor: AP PHOTO/ALESSANDRO TROVATI Maryna Gąsienica-Daniel

Gigantyczny sukces reprezentantki Polski. Maryna Gąsienica-Daniel szalała na IO Pekin 2022

2022-02-07 9:22

To był piękny konkurs polskiej zawodniczki! Maryna Gąsienica-Daniel zajęła ósme miejsce w konkursie narciarstwa alpejskiego. 27-letnia sportsmenka zaliczyła fenomenalny drugi przejazd i awansowała o trzy lokaty w klasyfikacji generalnej konkursu. Tym samym zapewniła sobie najlepszy start w swojej karierze na IO i stypendium sportowe.

Maryna Gąsienica-Daniel od dłuższego czasu zalicza progres z zawodów na zawody. Polka podczas Igrzysk Olimpijskich odniosła wielki sukces, znajdując się w czołowej ósemce jednego z najważniejszych konkursów czterolecia. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła ósme miejsce w slalomie gigancie Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Wygrała Szwedka Sara Hector, srebrny medal zdobyła Włoszka Federica Brignone, a brązowy Szwajcarka Lara Gut-Behrami.

NIE PRZEGAP! Potworny wypadek w trakcie IO Pekin 2022! Komentatorka TVP tylko krzyknęła: „O Jezu!”

Pekin 2022: Świetny występ Maryny Gąsienicy-Daniel

Prawie 28-letnia Polka ostatnie dwa sezony ma najlepsze w karierze. Regularnie punktuje w Pucharze Świata, a w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w swoim koronnym slalomie gigancie zajęła szóste miejsce.

W Yanqingu spisała się bardzo dobrze. Po pierwszym przejeździe zajmowała 11. miejsce, ale w drugim uzyskała czwarty czas i awansowała na ósme miejsce. Do Hector straciła 1.42. Gąsienica-Daniel po raz trzeci startuje w igrzyskach, a do tej pory jej najlepszym wynikiem było 27. miejsce w Pjongczangu. To też najwyższe miejsce polskiego alpejczyka od 1998 roku, gdy na olimpiadzie w Nagano Andrzej Bachleda był piąty w kombinacji.

Zwycięstwo Hector nie jest niespodzianką. Szwedka, która jest liderką Pucharu Świata w tej konkurencji, o 0,28 wyprzedziła Brignone i o 0,72 Gut-Behrami, która na podium awansowała z ósmego miejsca po pierwszym przejeździe. Broniąca olimpijskiego złota Amerykanka Mikaela Shiffrin nie ukończyła pierwszego przejazdu. Słabo pojechała inna faworytka - Słowaczka Petra Vlhova, która zajęła 14. miejsce.

Później wystartują zajmująca 32. miejsce po pierwszym przejeździe Magdalena Łuczak i zajmująca 37. miejsce Zuzanna Czapska. Nie wystartowała Hanna Zięba.

NIE PRZEGAP! Brutalny atak polskiego mistrza olimpijskiego na Stefana Horngachera. Trener Niemców zbiera baty

Pekin 2022: Czy Maryna Gąsienica-Daniel zdobędzie medal?