Erwina Ryś-Ferens

i

Autor: Sebastian Wolny Erwina Ryś-Ferens

Pogrzeb Erwiny Ryś-Ferens. Znamy szczegóły uroczystości

2022-04-26 13:07

W styczniu skończyła 67 lat. Trzy miesiące później odeszła po długiej chorobie. Jak już informowaliśmy, wielka gwiazda polskiego sportu, wybitna łyżwiarka szybka Erwina Ryś-Ferens zmarła 20 kwietnia 2022 r. Znamy szczegóły uroczystości pogrzebowych mistrzyni, które potwierdził Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego.

W ostatnich kilku latach pani Erwina toczyła nierówną walkę z chorobami wyniszczającymi jej wysportowane niegdyś ciało. Jak sama przyznawała, wyczynowe uprawianie sportu odbiło się jej formie w zaawansowanym wieku. Pisaliśmy jakiś czas temu na łamach „Super Expressu” o problemach zdrowotnych mistrzyni łyżew szybkich, która nie była już zdolna do samodzielnego poruszania się – miała uszkodzenie nerwów w nogach. Wcześniej przechodziła chemioterapię w związku z rakiem piersi. Neuropatię dolnych kończyn wywołał z kolei rak kości i jego leczenie. Wtedy Ryś-Ferens mówiła nam szczerze, że rokowania nie są dobre

Mistrz olimpijski z Rosji pieni się w mediach. Nie może znieść wykluczenia swoich rodaków

Powrót skoczków z Igrzysk

Mistrzyni olimpijska o gejach-alpejczykach: „Nie ma takich, przecież trzeba przejechać zjazd w Kitzbühel”. Wybuchł skandal

– To niepowetowana strata dla naszej dyscypliny. Erwina Ryś-Ferens była symbolem polskiego łyżwiarstwa szybkiego i przez wiele lat rozsławiała Polskę. Jesteśmy pogrążeni w żałobie. Rodzinie naszej wybitnej panczenistki składamy wielkie wyrazy współczucia – skomentował prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch.

Klepsydra, łyżwiarstwo szybkie, Erwina Ryś-Ferens

i

Autor: PZŁS Klepsydra z informacją o pogrzebie znakomitej panczenistki

Pogrzeb Erwiny Ryś-Ferens, szczegóły uroczystości:

Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona w czwartek 28.04.2022 o godz. 12:15 w Domu Przedpogrzebowym na Cmentarzu Powązki Wojskowe przy ul. Powązkowskiej 43/45 w Warszawie, a po niej nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego.

Sonda
Czy to były udane Igrzyska Olimpijskie dla polskich sportowców?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze