Polacy mogli STRACIĆ Doleżala! Wszystko wyszło na jaw, to byłaby prawdziwa KATASTROFA

2021-01-13 8:20 dko
Michal Doleżal
Autor: Cyfra Sport Michal Doleżal

Bardzo szybko Michal Doleżal udowodnił, że jest godnym następcą Stefana Horngachera. Ostatnie sukcesy polskich skoczków jedynie to potwierdzają. Dlatego też nazwisko czeskiego szkoleniowca coraz częściej pojawia się na ustach biało-czerwonych kibiców. Okazuje się, że Doleżal mógł nie pracować w polskiej ekipie, o czym sam powiedział.

Szkoleniowiec rodem z Czech w reprezentacji Polski pracuje już od wielu lat. Podczas gdy to Stefan Horngacher prowadził kadrę skoczków, Doleżal był jego asystentem. Po odejściu Austriaka do Niemiec w Polskim Związku Narciarskim nie zastanawiano się zbyt długo i dano szansę 42-latkowi na przejęcie sterów w reprezentacji. Początkowo fani do tej decyzji podchodzili ostrożnie, ale teraz nie mają już żadnych wątpliwości, że był to słuszny krok.

Horngacher brał od Polaków POTĘŻNE pieniądze. Doleżal nawet nie może o tym marzyć, PORAŻAJĄCE

Potwierdzają to ostatnie sukcesy biało-czerwonych w Turnieju Czterech Skoczni, czy jednym z konkursów w Titisee-Neustadt. Okazuje się, że Doleżala w Polsce mogło nie być. Trener w rozmowie z portalem lidovky.cz przyznał, że miał poważne oferty od swojej rodzimej federacji, a do powrotu do kraju nakłaniała go legenda czeskich skoków.

Kamil Stoch JEDNOZNACZNIE oceniony przez Niemców. Ten SZCZEGÓŁ zwraca uwagę, jasna opinia

- Latem dwa razy z Jakubem Jandą (prezes czeskich skoków - przyp.red.) oraz Honzą Baierem (wiceprezes - przyp.red), a w ubiegłym roku otrzymałem od nich propozycję. Myślę, że mam u nich otwarte drzwi, ale teraz skupiam się wyłącznie na pracy w Polsce. Może wrócę kiedyś w przyszłości, ale nie potrafię powiedzieć, kiedy to nastąpi - wyjawił Doleżal. Z perspektywy czasu można śmiało stwierdzić, że wypuszczenie szkoleniowca mogłoby być prawdziwą katastrofą dla polskich skoków. Na szczęście PZN zrobił wszystko, aby Czech pozostał nad Wisłą.

Za rzucanie do tarczy ZAROBIŁ więcej niż Kamil Stoch. Ta kwota POWALA!
Najnowsze