Polski zawodnik złapany na braniu narkotyków? Grozi mu wieloletnia dyskwalifikacja

2021-10-12 16:36
Maciej Witan
Autor: Wikipedia Maciej Witan

Jeden z zawodników grających w polskiej lidze wpadł w nie lada kłopoty. Po przebadaniu próbki od Macieja Witana z Ciarko STS Sanok, który był objawieniem minionego sezonu w Polskiej Hokej Lidze, w jego organizmie wykryto amfetaminę. Jako że narkotyk ten zaliczany jest do substancji dopingujących, 20-latkowi grożą duże konsekwencje.

O sprawie Macieja Witana poinformował portal hokej.net. Zawodnik Ciarko STS Sanok został zawieszony w prawach zawodnika z powodu naruszenia przepisów antydopingowych obowiązujących w polskiej lidze. Z informacji podanych przez Michała Rynkowskiego (Dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA)) wynika, że u Witana wykryto substancję z grupy S.6 i choć nie precyzuje on o jaką substancję chodzi, dziennik.pl podaje, że była to amfetamina. Badanie przeprowadzono 16 września po wyjazdowym meczu Ciarko STS Sanok z Energą Toruń. Jak podaje hokej.net, zawodnik został zawieszony w piątek 8 października. To jednak nie koniec sprawy.

Przełom w negocjacjach TVP z TVN. Ważna informacja dla kibiców skoków. Wiadomo, kto pokaże IO w Pekinie!

Trenerka hokeja trafiła do... Playboya! Zdjęcia w galerii poniżej

Wieloletnia dyskwalifikacja czy szybki powrót do gry?

Na to, czy faktycznie Maciej Witan zostanie zdyskwalifikowany przez POLADĘ, musimy jeszcze trochę poczekać, bowiem zawodnik ma prawo do obrony. – Mogę potwierdzić, że mamy do czynienia z przypadkiem podejrzenia naruszenia przepisów antydopingowych. Zawodnik ma jeszcze prawo do tego, aby przeprowadzić analizę próbki "B". Sytuacja jest wyjaśniana – powiedział Michał Rynkowski w rozmowie z hokej.net.

Wielki rywal Małysza całkowicie zmienił swoje życie. Nie zgadniecie, czym się teraz zajmuje

Dyrektor POLADA wyjawił, że gdy próbka „B” potwierdzi wyniki próbki „A”, 20-letniemu zawodnikowi grozi od dwóch do czterech lat dyskwalifikacji. Wciąż będzie miał on szansę bronić się, może bowiem próbować udowodnić, że zakazana substancja nie pojawiła się w organizmie z jego winy. - W przypadku wykrycia takich substancji zawodnikowi grozi od dwóch do czterech lat dyskwalifikacji. Ale sprawa sprawie nie jest równa. Chyba, że zawodnik udowodni, że przyjmował ją w sposób niecelowy – dodaje Rynkowski. Maciej Witan był prawdziwym odkryciem w poprzednim sezonie PHL, w którym zanotował 10 trafień i 12 asyst. Teraz jego kariera może poważnie wyhamować, lub całkowicie załamać się.

Sonda
Czy interesujesz się hokejem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE