Kamil Stoch

Autor: Marek Zieliński Kamil Stoch podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oberstdorfie

Puchar Świata w skokach narciarskich: Kamil Stoch liderem klasyfikacji generalnej!

2018-02-04 14:00

Kamil Stoch odzyskał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata! Polski skoczek zajął drugie miejsce w niedzielnym konkursie w Willingen, podczas gdy dotychczasowy lider, Richard Freitag, skończył na... 28. pozycji. Zobacz klasyfikację generalną i wysokie wyniki Polaków!

Kamil Stoch po raz kolejny liderem! Polski skoczek ma za sobą świetny weekend w Willingen, podczas którego pokazał dobrą formę przed nadchodzącymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pjongczangu. Co więcej, "Orzeł z Wisły" przy okazji zarobił całkiem pokaźną sumę.

Najważniejszym faktem jest jednak odzyskanie prowadzenia w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Stoch wykorzystał wyjątkowo słabą postawę dotychczas liderującego Richarda Freitaga, który w niedzielnym konkursie zajął dopiero... 28. miejsce. Polski skoczek skończył natomiast na drugiej pozycji, wygrał zawody Willingen Five i wyprzedził Niemca w klasyfikacji generalnej!

Liderujący Kamil Stoch ma obecnie 863 punkty. Drugi Freitag zainkasował do tej pory 820 oczek. Drugim najlepszym Polakiem pozostaje Dawid Kubacki, który obecnie zajmuje dziesiątą pozycje w stawce. Trzynaste i czternaste miejsce to odpowiednio Stefan Hula i Piotr Żyła.