PRZEPOTĘŻNY CIOS dla kibiców skoków. Już niedługo ostateczna decyzja, nadzieja praktycznie umarła

2021-01-18 8:57 jwa
Kamil Stoch
Autor: East News Kamil Stoch

Skoki narciarskie to zimą zdecydowanie sport numer jeden dla Polaków. Kibice znad Wisły uwielbiają oglądać rywalizację skoczków i licznie zasiadają przed telewizorami podczas konkursów. Wielu fanów chciałoby, by zawody odbywały się niemal codziennie! Niestety, wiele wskazuje na to, że otrzymają już niedługo fatalną wiadomość. Chodzi o prestiżowy cykl Raw Air. Ten w tym roku prawdopodobnie się nie odbędzie.

Skoki narciarskie znów biją w Polsce rekordy popularności. Nasi reprezentanci należą do ścisłej światowej czołówki, a kibice uwielbiają moment, gdy któryś z nich wygrywa konkurs, a po nim rozbrzmiewa Mazurek Dąbrowskiego. Niestety, wiele wskazuje na to, że w tym roku okazji do takiego świętowania będzie znacznie mniej. Portal sport.pl opublikował informację, że najprawdopodobniej prestiżowy cykl Raw Air się nie odbędzie. Zaplanowana na termin 12-21 marca impreza stoi pod ogromnym znakiem zapytania ze względu na pandemię koronawirusa. Ostateczna decyzja ma zapaść w najbliższych dniach, ale już teraz fani powinni przygotować się na skrócenie sezonu. Żałować będą tego również skoczkowie, którzy na Raw Air, ze względu na pokaźne premie, mogą się mocno wzbogacić. Ich rodziny, jak mama Kamila Stocha, której historię opisaliśmy w galerii poniżej, w przypadku decyzji o odwołaniu zawodów w Skandynawii, nie zasiądą przed telewizorami podobnie jak miliony innych fanów z naszego kraju.

Zobacz: Dziewczyna Piotra Żyły w samych MAJTKACH i bluzie pisze o gorącym weekendzie! Marcelina Ziętek zaskoczyła ZDJĘCIEM

Cała sprawa rozbija się o restrykcyjne przepisy w Norwegii. W kraju tym walka z koronawirusem trwa i niewiele wskazuje, by obowiązujące zasady zmieniły się w najbliższych tygodniach. Ewentualny przylot do tego kraju wiąże się z bezwzględną 10-dniową kwarantanną, a taki przestój w treningach i zawodach z pewnością negatywnie odbiłby się na skoczkach.

Zobacz: Sędziowie uwzięli się na Polaków? Kibice węszą SKANDAL, ale te liczby Stocha i Kubackiego mówią WSZYSTKO!

Raw Air ma zostać odwołane! Potężny cios dla kibiców skoków narciarskich!

- Nie sądzę jednak, aby to coś zmieniło. W Norwegii wszyscy traktowani są równo - mówił niedawno o ewentualnych zmianach w przepisach dyrektor norweskiej kadry skoczków Clas Brede Brathen.

Oprócz restrykcyjnych przepisów w zakresie kwarantanny w Norwegii obowiązują również specyficzne zasady związane z testami na COVID-19. Po przyjeździe do tego kraju trzeba wykonać test w ciągu 24 godzin. Nie zwalnia to jednak z obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu również przed przyjazdem.

Istnieje możliwość skrócenia kwarantanny do 7 dni. Jeśli przybyły do Norwegii wykona drugi test po 7 dniach izolacji i okaże się on negatywny, może zakończyć kwarantannę. W przypadku skoczków takie rozwiązanie i tak nie wchodzi jednak w grę.

Przepisy pozwalają na opuszczenie kraju przed upłynięciem całego okresu kwarantanny i z tego powodu norwescy skoczkowie po powrocie do ojczyzny mogą udać się na kolejne zawody poza granicami. Nie są jednak zwolnieni z obowiązku kwarantanny.

Sprawdź: Ewa Bilan-Stoch w BIELIŹNIE pokazuje SEKSOWNE NOGI! Nieznane ZDJĘCIA żony Kamila Stocha!

Pandemia koronawirusa sprawiła już, że organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu konkursów w Rasnovie. Zawody te zostały przeniesione do Zakopanego. Stolica Polskich Tatr będzie więc gościła 4-krotnie najlepszych skoczków świata w sezonie 2020/2021.

Zobacz: Ten dzień Adam Małysz zapamiętał NA ZAWSZE. Zaczął budować WŁASNY POMNIK, kilka sekund i był gotowy [WIDEO]

Trener polskich skoczków po konkursie indywidualnym w Zakopanem
Najnowsze