Tak mieszka Kamil Stoch. Zobacz jego pałac w Zębie [ZDJĘCIA]

2018-01-09 9:59 DCH

Po wspaniałym triumfie w Turnieju Czterech Skoczni i zdobyciu tytułu Sportowca Roku w Polsce Kamil Stoch (31 l.) wrócił do kraju. Nie na długo, zaledwie na trzy dni. Skoczkowie będą przygotowywać się do mistrzostw świata w lotach, które odbędą się w Oberstdorfie.

W jego rodzinnym Zębie, najwyżej położonej w Polsce miejscowości (średnia wysokość to 1013 m nad poziomem morza), mistrz postawił okazały dom w górskim stylu. Być może największy spośród domów mieszkalnych w tej wsi. Niczym pałac godny króla skoków.

Punktem wyjścia do budowy domu były prezenty, jakie Kamil otrzymał od rodzinnej miejscowości po igrzyskach olimpijskich z 2014 r. w Soczi. Na dobry początek wręczono mu kamień węgielny i sosręb, czyli główną belkę do podtrzymywania stropu w konstrukcji domu.

- Budowa nie odrywa mnie od treningu - mówił Stoch "Super Expressowi" wiosną 2016 r. - Cieszy mnie i relaksuje, bo powstaje ostoja, w której będę się czuł bezpiecznie.

Chata Stocha, podobnie jak sam Kamil, staje się już wizytówką Zębu. Wykończona jest od zewnątrz, ale w środku nie została na razie w pełni wyposażona. Dlatego państwo Stochowie jeszcze się do niej nie wprowadzili. Zapewne uczynią to w tym roku.

Zobacz również: Kamil Stoch vs Adam Małysz. Wybieramy polskiego skoczka wszech czasów! [SONDA]

Najnowsze