Dawid Kubacki i pocieszający go Kamil Stoch

i

Autor: CyfraSport / Super Express Dawid Kubacki i pocieszający go Kamil Stoch

Ten gest Kamila Stocha może przejść do historii! Piękne zachowanie, aż łza się w oku kręci [WIDEO]

2021-12-04 20:11

Dawid Kubacki nie zaliczył dobrego startu w konkursie Pucharu Świata w Wiśle. Polak oddał bardzo dobry pierwszy skok w drużynówce, ale niestety w rundzie finałowej rozczarował. Lot na 97 metrów sprawił, że marzenia o zwycięstwie czy choćby podium legły w gruzach. Niedługo po zakończeniu konkursu szybko okazało się, dlaczego to Kamil Stoch jest liderem tego zespołu. Ten gest względem kolegi może przejść do historii. Brawo, brawo, brawo!

Polscy skoczkowie stali przed potencjalnie przełomową sytuacją w tym sezonie. Biało-czerwoni mieli wielką szansę na to, by pierwszy raz w tym sezonie stanąć na podium - i to całą czwórką! Niestety, wobec trudnych warunków wietrznych nawet Polacy niewiele mogli zdziałać. W końcu pech dopadł także ich. Jedna gorsza próba Dawida Kubackiego, skok na 97 metrów i nadzieje na zwycięstwo czy choćby podium. Na nic zdały się gorsze próby Norwegów i Japończyków. Przed Polakami i tak skończyli Austriacy, Niemcy i Słoweńcy.

NIE PRZEGAP! Niemiecki sędzia faworyzował rywali Polaków? Skandaliczne noty, kibice są oburzeni

PŚ w Wiśle: Piękny gest Kamila Stocha

Niestety, czwarte miejsce to pozycja najgorsza dla sportowca. Do podium zabrakło jednak dużo, bo niespełna 50 punktów! Kamil Stoch zachował się jak na prawdziwego lidera przystało i szybko pokazał, dlaczego to on jest uznawany za kapitana tego składu. Najbardziej utytułowany podopieczny Michala Doleżala podszedł do Dawida Kubackiego i momentalnie zaczął go pocieszać. I to jest najważniejsze. Nawet, gdy wyników brak - atmosfera musi być dobra!

Adam Małysz świętuje urodziny. Kliknij w galerię i zobacz, jak!

Oczywiście słabszy skok był główną częścią rozmowy z dziennikarzami po konkursie. Odpowiedź Kubackiego mogła być jednak zaskakująca, bo jego zdaniem skok sam w sobie nie był zły. - Z mojej perspektywy te warunki, które panowały nie były zbyt szczęśliwe, bo w moim odczuciu skok na progu był całkiem okej, a później przyciągało do zeskoku - wyjaśnił Polak.

NIE PRZEGAP! Tak Dawid Kubacki skomentował FATALNY skok. Takiej opinii nie dało się przewidzieć, będziecie zaskoczeni

PŚ w Wiśle: Wyniki drużynówki

Konkurs drużynowy Pucharu Świata w Wiśle wygrali Austriacy przed Niemcami i Słoweńcami, którzy w Wiśle na podium stanęli po raz pierwszy.

Sonda
Pekin 2022: Polscy skoczkowie zdobędą medal na Igrzyskach Olimpijskich?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze