Justyna Kowalczyk-Tekieli, Kacper Tekieli

i

Autor: Instagram/Justyna Kowalczyk Justyna Kowalczyk-Tekieli, Kacper Tekieli

Ból po stracie

Wpis Justyny Kowalczyk rozrywa serce. Z tych słów bije ogromna tęsknota, opublikowała wymowny wiersz

2023-06-03 7:17

Życie Justyny Kowalczyk zmieniło się bezpowrotnie. W połowie maja nadeszły tragiczne wiadomości o śmierci jej męża, Kacpra Tekielego. Alpinista zginął podczas schodzenia z jednego z alpejskich szczytów. We wtorek odbyło się ostatnie pożegnanie Tekielego, na którym nie brakowało wzruszającej przemowy Kowalczyk. Medalistka olimpijska kilka dni później opublikowała w mediach społecznościowych wymowny wiersz.

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli byli ze sobą przez kilka lat. Doczekali się również synka, Hugo. Para bardzo często publikowała zdjęcia ze wspólnych wypraw w góry, które były pasją przede wszystkim alpinisty. Na początku maja małżeństwo udało się do Szwajcarii, gdzie Tekieli chciał zrealizować plan zdobycia wszystkich czterotysięczników w Alpach. Niestety wyprawa zakończyła się tragicznie.

Justyna Kowalczyk z wyjątkowym wierszem. Wielka tęsknota

17 maja Kacper Tekieli zginął podczas schodzenia ze szczytu Jungfrau i wszystko wskazuje na to, że został przysypany przez lawinę. Informacja o śmierci męża Justyny Kowalczyk wstrząsnęła wieloma osobami w Polsce. Sama medalistka olimpijska zaczęła publikować bardzo poruszające słowa w mediach społecznościowych. Niedawno zdecydowała się na opublikowanie wyjątkowego wierszu.

Mowa konkretnie o dziele Wisławy Szymborskiej "Kot w pustym mieszkaniu". Opowiada on o kocie, który czeka na właściciela i nie zdaje sobie sprawy, że ów właściciel nigdy już nie wróci. Z wiersza bije tęsknota, złość po stracie i nadzieja, że jednak ten, kto odszedł, wróci.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze