Simon Ammann

i

Autor: Cyfra Sport Simon Ammann

Zaskakująca decyzja w sprawie Simona Ammanna. Legendarny skoczek musi się z tym pogodzić

2022-04-10 14:01

Sezon zbliżał się ku końcowi, kolejni wielcy skoczkowie ogłaszali koniec kariery, ale on siedział cicho. Przynajmniej w temacie emerytury. Wszystko wskazuje na to, że legendarny Simon Ammann nie ma ochoty kończyć ze skakaniem. Czterokrotny mistrz olimpijski widnieje na listach reprezentacji Szwajcarii na sezon 2022/23, ale jednak możemy mówić o sporej niespodziance.

40-letni zawodnik będzie dalej skakał, ale na razie musi pogodzić się z miejscem w nowej dla niego hierarchii. Ammann znalazł się tylko w szwajcarskiej kadrze B. Obok „Simiego” w zespole zaplecza reprezentacji znalazł się również znany kibicom Dominik Peter. Teraz liderami kadry A są Killian Peier i Gregor Deschwanden.

Legendarny zawodnik jednak nie zamierza składać broni i nawet nad Wisłą nie brakuje ludzi, którzy trzymają za niego kciuki.  Ammann jednak nie przejawia szaleńczych idei w stylu Noriakiego Kasaiego, po prostu chce skakać dalej. 

Przed kamerami TVP Thomas Thurnbichler dał prawdziwe show. Tego się nie spodziewaliście, wszystko się nagrało

Polscy sportowcy na igrzyskach zimowych. Wielu spotkał tragiczny los. Niezapomniani

W 2002 roku w Salt Lake City, a osiem lat później w Vancouver – Ammann to legenda skoków narciarskich. I choć rywalizujący z nim skoczkowie – w większości – odłożyli narty na bok, to on chce wystąpić w sezonie 2022/23. Skoki to jego pasja, ale również podniebne latanie. Od dziesięciu lat może pochwalić się licencją zawodowego pilota (taką posiadają również inni świetni skoczkowie: nasz Dawid Kubacki i Austriak Thomas Morgenstern). Za „szwajcarskim Harrym Potterem” pierwsze miesiące studiów ekonomicznych na uniwersytecie St. Gallen.  

Jeśli jednak zobaczymy go w Pucharze Świata, to będzie jego 26 sezon w profesjonalnej karierze.

Adam Małysz nie hamował się mówiąc o zachowaniu Stocha. Zupełnie się z tym nie krył, jest mowa o krzywdzie

Sonda
Czy lubisz Simona Ammanna?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze