Jerzy Janowicz

Autor: archiwum se.pl

ATP w Rzymie: Janowicz - Tsonga 6:4, 7:6. Fantastyczny mecz "Jerzyka", Polak pokonał ósmego tenisistę świata

2013-05-15 16:02

Jerzy Janowicz pokonał w drugiej rundzie turnieju ATP w Rzymie Jo Wilfrieda-Tsongę 6:4, 7:6 (7:5) i awansował do kolejnej fazy rozgrywek. Tam czeka na niego już Richard Gasquet.

Polskiemu zawodnikowi do zwycięstwa wystarczyło zaledwie jedno przełamanie. To udało sie "Jerzykowi" zdobyć w piątym gemie pierwszego seta, którego wygrał ostatecznie 6:4. W kolejnych partiach zarówno nasz zawodnik jak i jego rywal pewnie zwyciężali własne gemy serwisowe.

O losach drugiego seta zadecydował tie-break. Ten podobnie jak przebieg całej partii był bardzo wyrównany. Dopiero w końcówce Janowicz stanął przed szansą awansu do kolejnej rundy i przy pierwszej piłce meczowej zakończył ten mecz. W kolejnym zagra z Richardem Gasquetem.

Jerzy Janowicz - Jo Wilfried-Tsonga 6:4, 7:6 (7:5)