Hurkacz - Martinez O której godzinie gra Hurkacz Australian Open KIEDY gra Hurkacz pierwszy mecz dzisiaj w nocy AO 2023

i

Autor: AP Hurkacz - Martinez O której godzinie gra Hurkacz Australian Open KIEDY gra Hurkacz pierwszy mecz dzisiaj w nocy AO 2023

Australian Open 2023

Hurkacz - Martinez O której godzinie gra Hurkacz Australian Open KIEDY gra Hurkacz pierwszy mecz dzisiaj w nocy AO 2023

2023-01-15 9:27

Hurkacz - Martinez O której godzinie gra Hurkacz Australian Open KIEDY gra Hurkacz pierwszy mecz AO 2023. Hubert Hurkacz rozpoczyna walkę w Australian Open 2023 i jako pierwszy z polskich tenisistów wyjdzie na kort w Melbourne. Wrocławianin zadomowił się w czołówce rankingu, ale wciąż czeka na udany występ w Melbourne. Najdalej doszedł w AO do II rundy, co nie jest powodem do dumy. Oby Hurkacz przełamał się właśnie teraz. Na początek w I rundzie jego rywalem będzie Hiszpan Pedro Martinez (nr 58). Czy zajmujący 11. miejsce Polak uniknie przykrej wpadki? Trzymamy kciuki! Sprawdź, kiedy gra Hurkacz pierwszy mecz Australian Open O której gra Hurkacz AO 2023.

Spis treści

Hubert Hurkacz zaczyna walkę w Australian Open, a jego rywalem w I rundzie będzie Hiszpan Pedro Martinez (nr 58). - Pierwsza runda jest w pewnym stopniu niewiadomą. Przygotowuję się do turnieju jak najlepiej można, ale dziś każdy z zawodników grających w turnieju głównym Australian Open potrafi grać fantastyczny tenis. Z każdym z nich można wygrać i przegrać - powiedział Hurkacz w rozmowie z Cezarym Gurjewem, wysłannikiem Polskiego Radia.

Hurkacz - Martinez O której godzinie gra Hurkacz Australian Open KIEDY gra Hurkacz AO 2023

Hubert Hurkacz i Pedro Martinez grali ze sobą dwa razy. Oba te spotkania wygrał Polak. Najpierw pokonał Hiszpana w kwalifikacjach do US Open 2018 (6:3, 6:3), a w minionym sezonie ograł go także w Monte Carlo (6:3, 4:6, 6:4). Czy Hurkacz przełamie wreszcie australijską niemoc? I z czego ona wynika? - Wydaję mi się, że po prostu on wciąż jest stosunkowo nowym zawodnikiem w Top-20 i musi się ograć w Szlemach - analizuje w rozmowie z "SE" Tim Henman, były brytyjski tenisista, obecnie ekspert Eurosortu. - Nie widzę powodów, dla których Hubi nie miałby w końcu odnieść sukcesów również w tych najważniejszych turniejach. To wspaniały zawodnik, jego pierwszy serwis i bekhend są znakomite. Z forhendu jest mniej regularny, czasami popełnia tu błędy. Ale uważam, że pokazywał już wielki tenis i ten Australian Open to dla niego znakomita okazja, żeby wreszcie przełamać się i przejść II rundę. Przeglądam właśnie jego część drabinki. Nie będzie łatwo, ale uważam, że IV runda jest jak najbardziej realna - dodał Tim Henman.

KIEDY gra Hurkacz Australian Open Hurkacz - Martinez O której gra Hurkacz I runda AO 2023

Hubert Hurkacz rok temu znów odpadł z Australian Open szybko, przegrywając w II rundzie z Adrianem Mannarino. Czy przełamie się w tym roku? Hurkacz jako pierwszy z Polaków zacznie walkę w AO 2023. - Bardzo lubię Australię, atmosferę, jaka tu panuje, ale nie miałem jeszcze okazji odnosić sukcesów w Melbourne. Zobaczymy jak będzie w tym roku, na pewno cieszę się z pracy, jaką wykonałem przez ostatnie półtora miesiąca - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Hurkacz, który w Melbourne miał już okazję trenować m.in. z Rafaelem Nadalem.

Hurkacz - Martinez KIEDY gra Hurkacz Australian Open O której gra Hurkacz pierwszy mecz

Hubert Hurkacz oficjalne występy w 2023 roku zaczął od United Cup. W barwach reprezentacji Polski wywalczył awans do półfinału (porażka 0-5) z USA, a wcześniej pokonał Aleksandra Bublika (7:6, 4:6, 6:3) i Stana Wawrinkę (7:6, 6:4). Przegrał z Matteo Berrettinim (4:6, 6:3, 3:6) i Taylorem Fritzem (6:7, 6:7). Fajnie zaprezentował się w meczach miksta, w parze z Igą Świątek. Widać było, że wciąż jest dość daleki od najwyższej formy i oby przyszła ona właśnie, kiedy walczyć już będzie w Melbourne. Jeżeli Hurkacz pokona Pedro Martineza, to w II rundzie Australian Open wpadnie pewnie na Włocha Lorenzo Sonego.

Hurkacz KIEDY gra Australian Open O której godzinie gra Hurkacz mecz I runda AO 2023

Mecz Hubert Hurkacz - Pedro Martinez w I rundzie Australian Open 2023 zostanie rozegrany w poniedziałek 16 stycznia. Początek meczu Hurkacz - Martinez ok. godziny 3 nad ranem polskiego czasu (po meczu Pegula - Cristian o godz. 1). Transmisja TV z A0 2023 na antenach Eurosportu 1 i 2 oraz online na Eurosporcie Extra w Playerze.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz te tenisistki? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 20
Na początek coś łatwego Tenisistka na zdjęciu to...
Serena Williams
Tim Henman szczerze o Idze Świątek przed Australian Open
Najnowsze