Iga Świątek opuści Polskę? Ojciec tenisistki wyjawił jej sekret, o wszystkim powiedział

2021-12-01 19:01

Iga Świątek wyemigruje z Polski? Wielka gwiazda tenisa ma coraz częściej zastanawiać się nad opuszczeniem ojczyzny, o czym powiedział jej ojciec - Tomasz Świątek w rozmowie z "Onetem Sport". Tata najlepszej polskiej tenisitki wyjawił, że reprezentantka kraju już bierze to pod uwagę. Czy gwiazda sportu wyemigruje?

Iga Świątek opuści Polskę? Najlepsza polska tenisistka, ma, zdaniem jej ojca, coraz częściej rozważać opuszczenie kraju. Zdaniem taty sportsmenki, reprezentantka kraju coraz bardziej myśli o tym, aby móc żyć w innym miejscu, niż ojczyzna. Sam mężczyzna przyznaje jednak, że mimo że temat istnieje, to sama Świątek czuje wielkie przywiązanie do rodzinnych stron, to też nie można powiedzieć jednoznacznie, czy przeprowadzka nastąpi w stu procentach.

Ojciec Kurka bał się o syna. Nie chciał na to pozwolić, ale nic nie mógł poradzić

Iga Świątek wyemigruje z ojczyzny? Ojciec Świątek zabrał głos

Tomasz Świątek w rozmowie z "Onet Sport" zaznacza, że temat przeprowadzki jej córki do innego państwa istnieje, ale on sam nie zamierza nic sugerować swojej potomkini.

- Czy myślimy o wyprowadzce? I tak i nie. To wynika trochę z przywiązania Igi do domu. Jak jest za długo na wyjeździe, to chce do domu, a jak jest za długo w domu, to chce trochę wyjechać. Dzieje się tak przez podejście Igi do życia codziennego. To od niej będzie zależeć, co będzie chciała zrobić. Jest dorosła i ona będzie podejmowała tego typu decyzje. Nic nie sugeruję i nie wtrącam się. Będziemy obserwować — mówi Tomasz Świątek.

Apoloniusz Tajner przeklął, gdy zadzwonił do niego prezydent. Miał konkretny powód, poszło o Adama Małysza

Aby zobaczyć, jaki prezent na urodziny otrzymała Iga Świątek, przejdź do galerii poniżej.

Wojciech Fibak proponuje Świątek kierunki emigracji. Mowa o dwóch kierunkach

Głos w sprawie wyjazdu Świątek z Polski zabrał także Wojciech Fibak. Legendarny tenisista na łamach "Onet Sport" twierdzi, że reprezentantka Polski powinna zastanowić się nad przeprowadzką albo do Monako, albo do Stanów Zjednoczonych.

— Uważam, że powinna mieć zimową bazę w Stanach, żeby cały sztab był tam z nią. Podobnie jak dziś czyni Hubert Hurkacz. Może Miami? Miałaby tam doskonałe warunki do rozwoju. Zdobędzie tenisowe kontakty. Tam panuje pozytywna amerykańska energia. Wszyscy mówią dobrze o wszystkich, nie ma tego polskiego sportowego narzekania. Iga zdała już maturę. Studiować stacjonarnie pewnie już jakoś ostro nie zamierza (...) Większość gwiazd tenisa i innych dyscyplin mieszka na stałe w Monte Carlo. Djoković, Dimitrov, Ljubicić, Woźniacka, Pliskova, kiedyś Borg, Schumacher, Senna z F1. Teraz Idze będzie to bardzo łatwo uzyskać. Ktoś powie, że patriotyzm itd., ale ona przecież dalej będzie Polką i będzie reprezentować nasz kraj — mówił Wojciech Fibak w rozmowie z Onetem Sport.

Sonda
Czy Iga Świątek będzie najlepszą tenisistką świata?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze