Iga Świątek - Pegula O której godzinie gra Iga Świątek dzisiaj w nocy United Cup KIEDY gra Iga Świątek mecz z USA

i

Autor: AP Iga Świątek - Pegula O której godzinie gra Iga Świątek dzisiaj w nocy United Cup KIEDY gra Iga Świątek mecz z USA

United Cup

Iga Świątek - Pegula O której godzinie gra Iga Świątek mecz dzisiaj w nocy United Cup KIEDY gra Iga Świątek mecz z USA

2023-01-05 19:56

Iga Świątek - Pegula O której godzinie gra Iga Świątek mecz dzisiaj w nocy United Cup KIEDY gra Iga Świątek z Pegulą półfinał z USA. Polscy tenisiści już dzisiaj w nocy rozpoczną bój z USA w półfinale Final Four United Cup w Sydney. Rywalem biało-czerwonych będzie reprezentacja USA. Jako pierwsza o punkt powalczy Iga Świątek, która dzisiaj z nocy zmierzy się z Jessicą Pegulą. W minionym sezonie Polka grała się z Amerykanką aż cztery razy i wszystkie te pojedynki wygrała. Sprawdź, o której gra Iga Świątek mecz USA United Cup kiedy gra Iga Świątek kolejny mecz.

Iga Świątek już dzisiaj zagra z Jessicą Pegulą w półfinale United Cup. Rywalem Polaków będzie reprezentacja USA, a to spotkanie zostanie rozegrane w Sydney w piątek 6 stycznia oraz w sobotę 7 stycznia. W boju o półfinał Polacy po emocjonującej walce pokonali Włochów 3–2, a decydujący punkt zdobył nasz gwiazdorski mikst – Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Ogromne brawa należą się też Magdzie Linette. Po porażce Hurkacza z Berrettinim w singlu poznanianka musiała wygrać swój pojedynek, żeby utrzymać Polaków w grze o półfinał. I znów pokazała, że można na nią liczyć.

Iga Świątek - Pegula O której godzinie gra Iga Świątek United Cup KIEDY gra Iga Świątek z USA

Iga Świątek i Jessica Pegula w 2022 r. grały ze sobą aż cztery razy. Polka ograła Amerykankę kolejno w Miami (6:2, 7:5), w Roland Garros (6:3, 6:2), w US Open (6:3, 7:6) w San Diego (4:6, 6:2, 6:2), gdzie tenisistce z USA wreszcie udało się urwać polskiej dominatorce seta. Teraz Iga znów będzie faworytką, ale atutem Peguli mogą być bardzo szybko korty w Sydney, z którym Amerykanka zdążyła się oswoić. Reprezentacja USA gra na nim od początku United Cup. Polacy wcześniej rywalizowali w Brisbane, a Iga Świątek trenowała w Sydney dopiero dzień przed meczem. Iga Świątek w meczu z Włochami pokonała Martinę Trevisan 6:2, 6:4. Liderka rankingu WTA długo dominowała na korcie, demolując Włoszkę, ale potem nagle zaczęła popełniać błędy, mecz się wyrównał i końcówka była nerwowa. Na szczęście Iga Świątek opanowała sytuację i zdobyła dla Polski cenny punkt.

Iga Świątek - Pegula KIEDY gra Iga Świątek United Cup O której godzinie gra Iga Świątek mecz z USA

Polska zagra z USA w półfinale United Cup i to już jest wielki sukces. W meczu z Włochami wszystko rozstrzygnęło się w meczu miksta i znów okazało się, że Iga Świątek i Hubert Hurkacz to zabójcza mieszanka. Nasz gwiazdorski duet rozgromił Włochów 6:1, 6:2, dając polskiej drużynie awans do finałowego turnieju w Sydney. Po ostatniej piłce nasi tenisiści oszaleli ze szczęścia. – To wspaniała sprawa! – uśmiechała się Iga. – Zwycięstwo drużyny daje jeszcze więcej radości niż wtedy, gdy wygrywasz indywidualnie. Cieszę się bardzo, że dokonaliśmy tego wspólnie. Dzisiejszy mecz był naprawdę stresujący, bo rzadko gramy miksta, więc tym fajniej, że zagraliśmy tak solidny mecz. Hubi tak przycisnął rywali, że grało mi się łatwo – dodała liderka rankingu WTA. – Włosi to bardzo silna drużyna, więc stres był faktycznie duży. Fajnie nam się grało miksta, a to zwycięstwo ma wyjątkowy smak. Iga jako partnerka jest niesamowita. Magda też dzisiaj wspaniała, więc można powiedzieć, że dziewczyny poniosły dziś nasz zespół – stwierdził Hurkacz.

KIEDY gra Iga Świątek United Cup O której gra Iga Świątek półfinał z USA dzisiaj w nocy

Mecz Polska - USA w United Cup zaplanowano na piątek i sobotę 6-7 stycznia 2022 r. w Sydney. Iga Świątek zmierzy się z Jessicą Pegulą i zagra w piątek, o godzinie 3 nad ranem. Transmisja TV na antenie TVP Sport.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz te tenisistki? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 20
Na początek coś łatwego Tenisistka na zdjęciu to...
Serena Williams
Daria Abramowicz: Jestem dumna z Igi Świątek, w sporcie nie ma cyborgów
Najnowsze