Gdy Gliński zobaczył, co narobiła Iga Świątek, poczuł, że musi reagować. Słowa ministra Morawieckiego poruszyły Polakami!

2021-02-27 12:27 jwa PAP
Iga Świątek, Piotr Gliński
Autor: SE Iga Świątek, Piotr Gliński

Iga Świątek w sobotę toczyła bój o zwycięstwo w WTA Adelaide. Polska tenisistka po dwóch setach poradziła sobie ze Szwajcarką Belindą Bencić i odniosła kolejny duży sukces w swojej karierze. Na informację o wygranej młodej Polki szybko zareagował minister rządu Mateusza Morawieckiego. Piotr Gliński, odpowiedzialny za kulturę, dziedzictwo narodowe i sport napisał słowa, które poruszyły Polaków na Twitterze.

Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński pogratulował tenisistce Idze Świątek triumfu w turnieju WTA w Adelajdzie. "Cóż, musimy się do takich zwycięstw przyzwyczajać" - napisał na Twitterze wicepremier.

"Gratulacje dla Igi Świątek za wygranie turnieju w Adelajdzie! Cóż, musimy się do takich zwycięstw przyzwyczajać" - przekazał Gliński za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Polka w finale pokonała wyżej notowaną Szwajcarkę Belindę Bencic 6:2, 6:2. 19-latka z Raszyna triumfowała już wcześniej w wielkoszlemowym French Open, ale teraz wywalczyła pierwszy tytuł WTA.

Sprawdź: Adam Małysz dostał na noc te wiadomości. Gdy je odczytał, musiał załatwić istotne sprawy. Nie ma czego zazdrościć!

Z biało-czerwonych w tym cyklu zwyciężyła wcześniej Agnieszka Radwańska i Magda Linette.

Sklasyfikowana dotychczas na 18. pozycji w światowym rankingu Świątek w poniedziałek awansuje na 15., najwyższe w karierze miejsce.

Zobacz: Niemcy paskudnie potraktowali Polaków na skokach! Musieli siedzieć na koszach na śmieci! Uwłaczające!

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze