John McEnroe porównał Igę Świątek do wielkiej gwiazdy. Legenda ostrzega Polkę!

i

Autor: Eurosport/AP John McEnroe porównał Igę Świątek do wielkiej gwiazdy. Legenda ostrzega Polkę!

Co za słowa legendy!

John McEnroe porównał Igę Świątek do wielkiej gwiazdy! Legenda ostrzega Polkę!

2023-01-10 14:41

Iga Świątek w rozpoczynającym się w najbliższy poniedziałek Australian Open będzie oczywiście główną faworytką. Eksperci nie mogą się jej nachwalić, a legendarny John McEnroe porównał nawet Polkę do słynnego Novaka Dokovicia, 9-krotnego mistrza Szlemów w Melbourne. - Nie widziałem nigdy kobiety, która ślizgałaby się tak w narożnikach kortu, pod tym względem przypomina mi Novaka - powiedział John McEnroe, był lider rankingu ATP, obecnie ekspert Eurosportu.

Iga Świątek jest już w Melbourne, gdzie trenuje, przygotowując się do Australian Open. Rok temu Polka odpadła w Melbourne dopiero w półfinale, a teraz będzie główną faworytką. Przykra porażka 2:6, 2:6 z Jessicą Pegulą  United Cup niczego tutaj nie zmieni, a słynni eksperci Eurosportu, który pokaże Australian Open, w ciepłych słowach wypowiadali się o naszej gwieździe. Legendarny John McEnroe porównał nawet Polkę do Serba Novaka Dokovicia, 9-krotnego mistrza Szlemów w Melbourne.

- Myślę, że w tej chwili Iga jest zdecydowanie najlepszą zawodniczką. Zdystansowała konkurencję, bo jest fantastyczną atletką, nie widziałem nigdy kobiety, która ślizgałaby się tak w narożnikach kortu, pod tym względem przypomina mi Novaka Djokovicia - powiedział John McEnroe, siedmiokrotny mistrz Szlemów, obecnie ekspert Eurosportu. - Będę zdziwiony jeżeli Iga nie wygra przynajmniej kilku kolejnych turniejów French Open, a do tego nauczyła się też grać dobrze na kortach twardych, więc będzie faworytką w praktycznie każdej imprezie, w której zagra - dodał Amerykanin.

John McEnroe chwali Polkę i równocześnie ją ostrzega. - Myślę, że musi być ostrożna z planowaniem swoich występów. Podejrzewam, że nie uda jej się już wygrać 37 meczów z rzędu, bo rywalki będą teraz robić wszystko, żeby ją pokonać. Ale będę bardzo zaskoczony, jeśli nie wygra kilku kolejnych Szlemów - dodał McEnroe.

Australian Open rozpocznie się w poniedziałek 16 stycznia, a losowanie drabinek w czwartek. Transmisja z AO 2023 na antenach Eurosportu 1 i 2 oraz w Playerze. Poza Igą Świątek pewni występu w głównych drabinkach są Hubert Hurkacz i Magda Linette, a Magdalena Fręch walczy w kwalifikacjach i awansowała już do II rundy.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze