O której gra Iga Świątek Roland Garros Jest PLAN GIER, wiemy KIEDY gra Iga Świątek - Bucsa O której godzinie mecz Świątek w Paryżu 2023

i

Autor: AP O której gra Iga Świątek Roland Garros Jest PLAN GIER, wiemy KIEDY gra Iga Świątek - Bucsa O której godzinie mecz Świątek w Paryżu 2023

Roland Garros 2023

KIEDY gra Iga Świątek Roland Garros Jest PLAN GIER, wiemy KIEDY mecz Świątek - Bucsa O której godzinie gra Iga Świątek w Paryżu 2023

2023-05-28 14:10

O której gra Iga Świątek Roland Garros KIEDY gra Iga Świątek - Bucsa O której godzinie mecz Świątek French Open. Iga Świątek pierwszy mecz w Roland Garros zagra z Cristiną Bucsą. Jest już PLAN GIER i wiemy, kiedy gra Iga Świątek w Paryżu. Na mecz Polki trzeba będzie długo poczekać. - Uwielbiam tutaj wracać, bez względu na to, jaki jest mój ranking i ostatnie wyniki - podkreślała Iga Świątek, zapewniając, że kontuzja uda okazała się niegroźna. Pochodząca z Mołdawii Cristina Bucsa (nr 67 WTA) reprezentuje Hiszpanię. To drugi mecz Świątek - Bucsa, a pierwszy wygrała łatwo Polka. Sprawdź, kiedy mecz Świątek Roland Garros O której gra Iga Świątek w Paryżu.

Iga Świątek pierwszy mecz w Roland Garros zagra dopiero we wtorek 30 maja! Rywalką Polki będzie Cristina Bucsa (nr 67). Liderka rankingu w Paryżu ma szansę wygrać French Open już trzeci raz z rzędu (poprzednio w latach 2020 i 2022). Broni też pozycji numer 1. Jest już PLAN GIER na poniedziałek i nie ma w nim meczu Polki. Mecz Świątek - Bucsa w 1. rundzie Roland Garros zostanie rozegrany zatem we wtorek 30 maja. Poniżej więcej informacji.

KIEDY gra Iga Świątek Roland Garros Świątek - Bucsa O której gra Iga Świątek Paryż

Iga Świątek przed pierwszym meczem w Roland Garros  podobno poprosiła organizatorów, aby jej mecz został rozegrany we worek a nie w poniedziałek. Ma więcej czasu na przygotowania i podleczenie kontuzji uda. Polka jest faworytką numer 1, mimo ostatnich porażek w Madrycie (w finale z Aryną Sabalenką) i w Rzymie (krecz w ćwierćfinale z Jeleną Rybakiną. - Przede wszystkim cieszę się, że jestem zdrowa - podkreślała Polka w czasie konferencji prasowej w Paryżu. - Na szczęście mogę rywalizować i będę gotowa na pierwszy mecz. Miałem kilka dni wolnego i wykorzystałam ten czas. Nadal leczę kontuzję uda, ale będę gotowa i to jest dla mnie najważniejsze - dodała Iga Świątek, która nawet nie wiedziała, że w Roland Garros może stracić prowadzenie w rankingu WTA. - Uwielbiam tutaj grać niezależnie od tego, gdzie jestem w rankingu i jakie miałam ostatnio wyniki - stwierdziła Iga, która wczoraj świętowała urodziny Macieja Ryszczuka, jej fizjoterapeuty i trenera od przygotowania fizycznego.

O której gra Iga Świątek Roland Garros Świątek - Bucsa KIEDY mecz Świątek w Paryżu

Iga Świątek przed startem Roland Garros jest faworytką Martiny Navratilovej. - Wszystko zależy od jej zdrowia, a słyszałam, że kontuzja uda okazała się niegroźna. Iga Świątek jest moją faworytką, ale pod warunkiem, że będzie w stu procentach zdrowa - ocenia legendarna Navratilova. Podobnie uważa słynny John McEnroe. - Moją faworytką jest Świątek, bo myślę, że na mączce jest wciąż krok przed wszystkimi. Jednak myślę, że Sabalenka i Rybakina są w stanie zdmuchnąć ją z kortu, bo uderzają bardzo mocno i potężnie serwują, zwłaszcza Rybakiną. Nie wiem, czy będą w stanie to robić wystarczająco długo, ale kobiety grają do dwóch wygranych setów, a nie do trzech. Dlatego myślę, że takie zawodniczki mogą sprawić problemy Świątek - powiedział McEenroe Broniąca tytułu i pozycji numer 1 w rankingu Świątek w 1. rundzie zagra z Hiszpanką Cristiną Bucsą (nr 67), którą już w tym sezonie rozgromiła 6:0, 6:1 w Australian Open.

Iga Świątek - Bucsa O której godzinie gra Iga Świątek Roland Garros KIEDY gra Iga Świątek

Iga Świątek wzięła udział w ceremonii losowania Roland Garros, po której odpowiedziała na kilka pytań. Strome schody w drabince mogą zacząć się już w 4. rundzie, bo potencjalne rywalki Polki to m.in. jej czeska zmora Barbora Krejcikova (mistrzyni Roland Garros 2021, Iga przegrała z nią w finałach w Ostrawie i Dubaju) i inne byłe mistrzynie Szlemów Bianca Andreescu i Wiktoria Azarenka. Jelena Rybakina (nr 4) znalazła się w tej samej połowie drabinki, więc nasza gwiazda może na nią wpaść w 1/2 finału. Z rozstawioną z nr 2 Arynę Sabalenkę może zagrać oczywiście dopiero w finale.

KIEDY mecz Świątek Roland Garros Świątek - Bucsa O której mecz Świątek w Paryżu

Mecz Iga Świątek - Cristina Bucsa w 1. rundzie Roland Garros 2023 zostanie rozegrany we wtorek 30 maja. Czekamy na plan gier i podamy tutaj godzinę meczu Świątek - Bucsa w Paryżu. Transmisje TV z Rolannd Garros na antenach Eurosportu 1 i 2 oraz online na Eurosporcie Extra w Playerze.

Barbara Schett stawia na Igę Świątek przed Roland Garros
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze