Autor: AP O której gra Iga Świątek mecz dzisiaj WTA Bad Homburg Polka gra dziś w Niemczech! KIEDY gra Iga Świątek - Tatjana Maria O której godzinie mecz Świątek dzisiaj

WTA Bad Homburg

2023-06-26 11:14

O której gra Iga Świątek mecz dzisiaj WTA Bad Homburg Kiedy gra Iga Świątek - Tatjana Mara O które godzinie mecz Świątek w Niemczech. Iga Świątek już dzisiaj rozpocznie zmagania w turnieju WTA w Bad Hamborg, a jej pierwszą rywalką będzie Tatjana Maria (nr 58). Reprezentantka Niemiec ma polskie korzenie, a - co najważniejsze - bardzo dobrze gra na trawie, co potwierdziła rok temu, dochodząc do półfinału Wimbledonu oraz w minionym tygodniu, awansując do finału turnieju we Włoszech. Sprawdź, kiedy gra Iga Świątek pierwszy mecz WTA Bad Homburg O której mecz Świątek - Maria w Bad Homburg

Na żywo

Iga Świątek - Tatjana Maria

KONIEC!!!! IGA ŚWIĄTEK W 2. RUNDZIE! POLKA WYGRAŁA Z TATJANA MARIĄ 5:7, 6:2, 6:0

40-30 Iga ma piłkę meczową

30-30

5:7, 6:2, 5:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga gra z dużą swobodą i popisuje się kolejnymi efektownymi akcjami. Zwycięstwo jest już bardzo blisko

40-15 Polka ma szanse na przełamanie

30-15 Potężny return Igi

5:7, 6:2, 4:0

Gem Świątek. Iga coraz bliżej zwycięstwa. Dużo było efektownych wymian w tym gemie. Górą Polka po grze na przewagi

40-40 Efektowna wymiana. Marii pomogła trochę taśma

40-30 Ale akcja Igi przy siatce! Akrobatyczny wolej, kapitalne zagranie!

30-30

15-15 Maria szalała w defensywie i doczekała się błędu Świątek

5:7, 6:2, 3:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Polka powiększa przewagę! Na koniec minimalny aut po zagraniu rywalki

40-30 Iga ustrzeliła rywalkę przy siatce i ma breakpointa

30-30 Niecelny lob Polki, minimalny aut

30-0 Kolejne efektowne akcie Igi

5:7, 6:2, 2:0

Gem Świątek. Wygrany do zera. Seria efektownych akcji naszej gwiazdy, ale jest nakręcona Iga!

40-0 Maria ruszyła do siatki, ale Iga popisała się ładnym minięciem. "JAZDA!" - krzyknęła sobie

30-0 Iga wyraźnie złapała wiatr w żagle. Gra agresywnie i skutecznie

5:7, 6:2, 1:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. JAZDA! Iga znakomicie zaczęła decydującego seta. Przełamała podanie rywalki. Na koniec piękny bekhend po linii

5:7, 6:2

GEM i SET IGA ŚWIĄTEK. Polka doprowadza do trzeciej partii. W drugim secie dominowała na korcie

40-30 Tym razem pewny smecz Igi i jest kolejna piłka setowa

30-30 Znów głęboki i precyzyjny forhend Polki

15-30 Iga trafiła w końcową linię

0-30 Smecz Polki w siatkę, a sytuacja wydawała się prosta

5:7, 5:2

Gem Maria. Iga miała w nim dwie piłki setowe, ale nie udało się ich wykorzystać. Na koniec dobry serwis Niemki. Maria po grze na przewagi przedłużyła swoje nadzieje na uratowanie tego seta

5:7, 4:1

Gem Świątek PRZEŁAMANIE! JAZDA! Iga prowadzi w drugim secie z przewagą podwójnego przełamania. Na koniec kapitalny return liderki rankingu

5:7, 2:1

Gem Maria. Podobny początek seta do tego, jak zaczął się pierwszy. Po mocnym początku Igi doświadczona rywalka uspokoiła grę i łapie kontakt

30-40 Dobry serwis Marii

30-30 Iga dobiegła do piłki po woleju rywalki, ale zagrała w aut

5:7, 2:0

Gem Świątek. Iga w tym secie nie przegrała jeszcze ani jednego punktu. Znów gem wygrany do zera

30-0 Iga dobrze weszła w drugą partię. Teraz skuteczny forhend

5:7, 1:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Dobra reakcja Polki na niepowodzenie w końcówce pierwszego seta. Grała agresywnie i szczęśliwie. Gem wygrany do zera przy podaniu rywalki

40-0 Iga ma trzy szanse na przełamanie

Początek drugiego seta. Serwuje Maria

5:7

GEM i SET TATJANA MARIA. Iga Światek zaczęła to spotkanie świetnie, ale potem do głosu doszła doświadczona rywalka. Polka przegrała pierwszego seta

15-30 Znów błąd Igi. Maria ma piłki setowe

15-30 Błąd Polki po długiej wymianie. Robi się nerwowo

15-15 Udany atak Marii, ruszyła do siatki i skończyła punkt smeczem

5:6

Gem Maria. Iga miała w nim szansę na przełamanie, ale doświadczona rywalka zachowała zimną krew i wybroniła się. Presja znów po stronie Polki, która zaraz będzie serwować

Równowaga. Dobry serwis Marii

Iga ma breakpointa po długiej wymianie. Polka ruszyła do siatki i wymusiła błąd Niemki

Kolejna równowaga po podwójnym błędzie serwisowym Marii

Było 0-40 ale jest już 40-40

30-40 Iga konsekwentnie atakowała bekhend rywalki i doczekała się błędu

15-40 Ładny forhend naszej gwiazdy

0-40 Po asie serwisowym Marii. Rozkręciła się Niemka na dobre

5:5

Gem Świątek. Polka przerywa serię Niemki i mamy remis. Iga na koniec popisała się ładnym forhendem

40-30 Błąd Polki

40-15 Kapitalny bekhend Igi, ciasny kąt i duża rotacja

30-0 Pewny smecz Igi, a nie było to łatwe zagranie

4:5

Gem Maria. Na koniec efektowna akcja Niemki przy siatce. Iga zaczęła to spotkanie świetnie, ale teraz gra słabiej, a doświadczona rywalka rozkręciła się

15-40 Teraz ładny bekhend Polki

0-40 Iga zgubiła koncentrację

0-30 Rozochocona Maria wygrywa kolejne punkty

4:4

Gem Maria PRZEŁAMANIE. Seria prostych błędów Igi. Na koniec "posędziowała". Przekonana była, że return rywalki wyląduje za końcową linią, ale piłka wpadła w kort. Polka odegrała w aut

Iga znów popełniła błąd, nieudany slajs. Jest już breakpoint

40-40 po błędzie Igi. Kłopoty w gemie serwisowym

30-30 As serwisowy naszej gwiazdy. Maria się kłóci, ale aparatury do challenge nie ma

15-30 Maria ruszyła do siatki i skończyła punkt pewnym smeczem

15-15 Podwójny błąd serwisowy Polki

15-0 Dobry płaski serwis Igi Świątek

4:3

Gem Maria. W ostatniej wymianie Iga szalała w defensywie, ale w końcu po jej defensywnym lobie piłka spadła tuż za końcową linią. Maria gra coraz lepiej i znów łapie kontakt

0-40 Duży aut o forhendzie Igi

0-30 Efektowny smecz Niemki

Jeżeli Iga Świątek pokona Tatjanę Marię, to zagra z Jil Teichmann, a ten mecz dopiero w środę

4:2

Gem Świątek. Polka bardzo pewnie obroniła podanie, gem do 15. Dobrze serwowała

40-15 Teraz aut po zagraniu Niemki

30-15 Polka przestrzeliła, zagrała tuż za końcową linię

30-0 Maria szalała w defensywie, ale skapitulowała po smeczu Igi

3:2

Gem Maria. Niemka coraz lepiej serwuje, teraz Iga nie miała za dużo do powiedzenia, ale przewaga przełamania wciąż po stronie Polki

15-40 Iga znów zagrała ramą

15-30 Pewny smecz Marii po koźle

3:1

Gem Świątek. Polka obroniła podanie i wciąż prowadzi. Gem wygrany do 30. Na koniec dobry serwis

40-30 Dobra akcja Marii

30-15 Maria gra dużo defensywnym slajsem, ale na Idze nie robi to większego wrażenia. Teraz mocny forhend naszej gwiazdy

15-0 Piękny bekhend Igi po dobrym serwisie

2:1

Gem Maria. Szkoda tego gema, było 40-15 dla Polki, ale Maria wyratowała się w dobrym stylu. Na koniec gema posłała efektownego asa serwisowego

40-40 Dobre płaskie serwisy Marii. Przy drugim Iga returnowała ramą

40-15 Maria w swoim stylu ruszyła do siatki, ale jej wolej nie był udany. Są znów breakpointy

30-15 Nieudany return liderki rankingu

30-0 Iga dominuje na korcie, teraz ruszyła do siatki i wymusiła błąd rywalki

2:0

Gem Świątek. Polka nakręcona i bardzo skupiona. Teraz gem wygrany do zera przy własnym podaniu. Seria efektownych akcji

40-0 Dobry serwis Polki, na ciało rywalki

30-0 Pewny smecz. Iga zaczęła ten mecz bardzo dobrze

15-0 Mocny płaski forhend naszej gwiazdy

1:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE! Iga świetnie zaczyna to spotkanie. W ostatniej wymianie Maria broniła się slajsami, ale Polka cierpliwie czekała na okazję do skończenia punktu. W końcu uderzyła mocno z forhendu

Trwa już rozgrzewka

Niemka ma polskie korzenie. Jej ojciec pochodził z Zabrza. Tatjana Maria dobrze mówi w naszym języku

Iga Świątek i Tatjana Maria są już na korcie!

Tatjana Maria jeszcze wczoraj walczyła w finale turnieju we Włoszech. Do Bad Homburg dotarła dopiero dzisiaj. To może mieć duże znaczenie

Andreescu właśnie ograła Kartel 6:2, 3:6, 7:5. Iga Świątek pojawi się na korcie ok. godz. 19.15-19.20

W trzecim secie meczu Adreescu - Kartal jest 4:3. Iga Świątek czeka na zakończenie tego pojedynku

W meczu Andreescu - Kartal jest 6:2, 3:6 i będzie trzeci set. Zatem Iga Świątek zacznie najwcześniej przed godziną 19

Coraz bliżej do meczu Iga Świątek - Tatjana Maria

Trwa już drugi set w meczu Andreescu - Kartel. Jest 6:2, 2:2

Jeżeli Iga Świątek pokona Tatjanę Marię, to kolejny mecz zagra ze Szwajcarką Jil Teichmann

Trwa już mecz Andreesscu - Kartal. Iga Świątek zagra po godzinie 18, ale najpierw musi się skończyć to spotkanie

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Iga Świątek - Tatjana Maria w 1. rundzie turnieju WTA w Bad Homburg. Początek spotkania po godzinie 18

Iga Świątek już dzisiaj zagra pierwszy w tym roku mecz na trawie, a jej rywalką w 1. rundzie turnieju WTA w Bad Homburg będzie Tatjana Maria (nr 66). Reprezentantka Niemiec ma 36 lat i polskie korzenie. Rok temu sprawiła sensację, dochodząc aż do półfinału Wimbledonu. Początek meczu Świątek - Maria w 1. rundzie turnieju WTA w Bad Homburg po godzinie 18 (nie wcześniej, czwarty mecz od godz. 12). Poniżej więcej informacji.

O której gra Iga Świątek mecz dzisiaj WTA Bad Homburg Świątek - Maria KIEDY gra Iga Świątek pierwszy mecz

Iga Świątek w Bad Homburg trenowała od wtorku pod okiem Tomasza Wiktorowskiego, przygotowując się do pierwszych występów na trawie. - Trawa jest bardzo ciekawą nawierzchnią, na której bardzo rzadko mamy okazję grać i trenować. Jestem przekonany, że Iga ma w sobie już taki tenis, którym może zdobywać największe laury także na trawie, ale myślę, że do tego potrzeba jeszcze trochę czasu i ogrania - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" trener Tomasz Wiktorowski. - Właśnie tego ogrania będziemy szukali teraz w Niemczech. Będziemy tam pracowali przez tydzień. Mam nadzieję, że to doświadczenie, które zdobywałem na trawie, jeżdżąc z Agnieszką Radwańską, zaprocentuje teraz w pracy w Igą - dodał trener Wiktorowski.

Iga Świątek - Tatjana Maria O której godzinie gra Iga Świątek mecz dzisiaj WTA Bad Homburg

Iga Świątek i Tatjana Maria w Bad Homburg zagrają ze sobą po raz pierwszy Reprezentantka Niemiec w 2018 r. wyrzuciła za burtę US Open Agnieszkę Radwańską, wygrywając z nią 6:3, 6:3. Gra agresywny tenis, przy każdej okazji atakuje przy siatce. Stosuje dużo slajsów. A to wszystko doskonale sprawdza się na trawie. Duże znaczenie może mieć fakt, że Maria jeszcze w niedzielę, dzień przed meczem z Igą Świątek w Bad Homburg, grała w finale turnieju WTA w Gaibie we Włoszech. Przegrała po trzech setach walki 6:3, 4:6, 5:7 z Amerykanką Ashlyn Krueger.

KIEDY gra Iga Świątek WTA Bad Homburg Iga Świątek - Tatjana Maria O której gra Iga Świątek dzisiaj

Iga Świątek zaczyna walkę w turnieju WTA w Bad Homburg i już pierwszy mecz może być dla Polki dużym wyzwaniem. Doświadczona Tatjana Maria, znana wcześniej pod panieńskim nazwiskiem Malek, to bardzo ciekawa postać. Ma polskie korzenie i świetnie mówi w naszym języku. Ojciec tenisistki Henryk Malek był piłkarzem ręcznym, Polakiem urodzonym w Zabrzu. Reprezentantka Niemiec poślubiła francuskiego tenisistę Charlesa Edouarda Marię (jej trener). Urodziła dwie córki (w 2013 i 2021 r.), przerywając na długo karierę. Tym większa była sensacja, gdy rok temu doszła aż do półfinału Wimbledonu. Zatrzymała ją dopiero Ons Jabeur.

Iga Świątek KIEDY gra WTA Bad Homburg Iga Świątek O której gra pierwszy mecz?

Iga Świątek po trzecim triumfie w Roland Garros mistrzyni wyskoczyła na Majorkę, gdzie była gościem Rafaela Nadala. - To był bardzo dobry pomysł, bo lepiej się odpoczywa na wyspie blisko wody niż w domu. Potem trenowałam już w Warszawie na sztucznej trawie, ale na prawdziwej zacznę dopiero we wtorek w Niemczech - zdradziła plany Iga Świątek. - Na pewno nam dobre wspomnienia z juniorskiego Wimbledonu, który wygrałam, ale jeżeli chodzi o seniorski to zdecydowanie chciałabym się poprawić. Myślę, że ten progres przyjdzie wraz z wiekiem i doświadczeniem. Wciąż daję sobie czas, żeby nauczyć się na trawie grać. Mój pomysł na grę na mączce przychodzi dość naturalnie, zawsze wiem, co mam robić. A z trawą jest inaczej - przyznała Iga Świątek, która właśnie ogłosiła początek współpracy reklamowej z Porsche.

Iga Świątek O której gra pierwszy mecz WTA Bad Homburg Świątek - Maria KIEDY mecz Świątek

Co jest dla Igi Świątek największym wyzwaniem na trawiastych kortach? Niski kozioł piłki i szybkie tempo gry, czy może jednak - jak uważa Agnieszka Radwańska - przełamanie pewnych mentalnych blokad? - Myślę, że to mikst kilku czynników i trudno mi wybrać jeden - analizowała liderka rankingu WTA, odpowiadając na pytanie "Super Expressu". - Na pewno wyzwaniem jest przyzwyczajenie się do innych warunków i do tego, że piłka dużo niżej się odbija i np. moje ulubione zagranie czyli top-spin (uderzenie z postępującą rotacją, red.) mniej roboty tutaj robi niż na mączce. Również te moje wślizgi, które działają na innych nawierzchniach, tutaj nie są do końca dobrym pomysłem, bo na trawie po prostu ciężko się wtedy zatrzymać. Niestety te trzy tygodnie to jest za mało czas, żeby to wszystko zautomatyzować, a wtedy dochodzi trochę stresu - przyznała Iga.

Iga Świątek - Tatjana Maria O której mecz Świątek WTA Bad Homburg KIEDY Iga Świątek

Mecz Iga Światek - Tatjana Maria w 1. rundzie turnieju WTA w Bad Homburg zostanie rozegrany w poniedziałek 26 czerwca 2023. Początek meczu Świątek - Maria po godzinie 18. Transmisja TV z turnieju WTA w Bad Homburg na antenie Canal+ Sport.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz tych tenisistów? Sprawdź się!