Magda Linette dostała niesamowity prezent na urodziny! To jej pierwszy raz, wielka sprawa!

i

Autor: AP Magda Linette dostała niesamowity prezent na urodziny! To jej pierwszy raz, wielka sprawa!

Brawo dla solenizantki

Magda Linette dostała niesamowity prezent na urodziny! To jej pierwszy raz, wielka sprawa!

2023-02-13 9:06

Magda Linette w niedzielę 12 lutego świętowała 31. urodziny, a następnego dnia doczekała się kolejnego pięknego prezentu. Tenisistka z Poznania właśnie zaliczyła następny rekordowy awans w rankingu WTA. Linette po Australian Open zrobiła sobie przerwę w startach, a do kolejnych występów przygotowuje się, trenując na Florydzie, ale dzięki korzystnym dla niej wynikom innych tenisistek wskoczyła z 22. na 21. miejsce.

Magda Linette zaliczyła kolejny rekordowy awans w rankingu WTA. Polska półfinalistka styczniowego Australian Open przystępowała do rywalizacji w Melbourne na 45. pozycji, a po największym sukcesie w karierze wskoczyła 22. miejsce. Teraz znów się poprawiła. W zaktualizowanym właśnie notowaniu Linette znalazła się na 21. miejscu. Wyprzedziła Estonkę Anett Kontaveit, którą niedawno pokonała w AO 2023. Liderką jest oczywiście Iga Świątek, która w środę wróci do gry w turnieju WTA w Dausze.

Magda Linette w niedzielę skoczyła 31 lat, w dniu urodzin potwierdziła nową sponsorską umowę z firma Yonex, której rakietami grała już w ostatnich miesiącach. "Dziękuję za urodzinowe życzenia. Czytam je wszystkie!" - zapewniła swoich kibiców Magda Linette w mediach społecznościowych, publikując kilka zdjęć z treningów na Florydzie, gdzie przygotowuje się do kolejnych występów. Ten najbliższy już za tydzień w turnieju WTA 250 w meksykańskiej Meridzie.

Magda Linette na razie zagra w dwóch mniejszych turniejach, w Meridzie a potem w amerykańskim Austin (oba rangi WTA 250). Potem już występy w wielkich marcowych turniejach WTA 1000 w Indian Wells i Miami Open. W rozmowie z "Super Expressem" tenisistka zdradziłą, że rekordowy awans w rankingu WTA wpłynął na jej plany startowe. - Chociażby ostatnio odwołałam swój udział w turnieju w Tajlandii. Zapisy na turnieje odbywają się około 6 tygodni wcześniej, dlatego wszystko trzeba planować z dużym wyprzedzeniem, stąd niebawem będę brać udział w dwóch mniejszych turniejach. Patrząc dalej, nie będą to ogromne zmiany, ale z pewnością turnieje niższej rangi nie będą w polu moich priorytetów. Obecna pozycja daje mi zdecydowanie trochę więcej swobody - powiedziała Magda Linette. Cały wywiad wkrótce na stronie sport.se.pl.

Czy Magda Linette ma chłopaka? Tenisistka wyjawiła prawdę!

Super Tenis po półfinale Magdy Linette
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze