Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

US Open

Mocne słowa na temat Igi Świątek! Jedna z ekspertek mówi wprost o występie polskiej tenisistki w US Open

2022-08-27 9:29

Iga Świątek przyzwyczaiła wszystkich kibiców od początku roku do ciągłych zwycięstw, tym samym Polka zanotowała 37. wygranych z rzędu. Passa liderki światowego rankingu została przerwa podczas turnieju na Wimbledonie, wówczas 21-latka odpadła z Alize Cornet, po londyńskich zawodach Świątek nie może wrócić na zwycięską ścieżkę. O występie tenisistki na zbliżającym się turnieju - US Open wypowiedziała się ekspertka Eurosportu - Barbara Schett.

Iga Światek nie może się przełamać od ostatniego turnieju Rolland Garros, w którym odniosła zwycięstwo pokonując w finale Cori Gouff w dwóch setach, tym samym dopisując kolejną wygraną do kolekcji. Niestety passa liderki światowego rankingu została przerwana podczas zawodów Wimbledonu, wówczas 21-latka odpadła w trzeciej rundzie przegrywając z Alize Cornet. Następnie Świątek na podobnym etapie odpadła w Warszawie, gdzie lepsza okazała się Caroline Garcia. Na turniejach w Toronto i Cincinnati Polka także nie zachwyciła, w których po drugich spotkaniach kończyła udział w rywalizacji.

Alex Corretja przed US Open: To co robiła Iga Świątek nie jest normalne! [WYWIAD TYLKO U NAS]

Sonda
Czy Iga Świątek wygra US Open?

Przed Igą Świątek będzie to ostatni wielkoszlemowy turniej. Ekspertka Eurosportu - Barbara Schett wypowiedziała się na temat przyszłego występu Polki i jest zdania, że nie powinno się skreślać liderki światowego rankingu, pomimo słabszej formy w minionych występach. - Ona nadal ma fenomenalny rok i to mimo tego, że przegrała kilka razy w trzeciej rundzie. Uległa Alize Cornet w Wimbledonie, ale w tenisie wygrywasz i przegrywasz. Nikt nie może wygrywać co tydzień, to niemożliwe. Nie można jej skreślać. Jest w małym kręgu graczy, która mogłaby odnieść tutaj zwycięstwo - podsumowała Schett.

Novak Djoković ogłosił smutną wiadomość! To już pewne, nie ma odwrotu, fani będą zdruzgotani

Świątek w pierwszym meczu w ramach turnieju US Open będzie grała z Jasmine Paolini, Włoszka znajduje się na 57. miejscu w rankingu WTA.

Rafael Nadal nie mógł się powstrzymać. Dosadnie ocenił Igę Świątek, trudno było oczekiwać takich słów

Alex Corretja o Idze Świątek
Najnowsze