Iga Świątek, Daria Abramowicz

i

Autor: Artur Hojny / SUPER EXPRESS Iga Świątek i jej psycholog - Daria Abramowicz

Psycholog Igi Świątek nie wytrzymała. Zwróciła uwagę kibicom, przeprowadziła publiczną lekcję

2022-05-13 19:34

Iga Świątek wygrała w piątek (13 maja) 26. mecz z rzędu. Polka rozprawia się z kolejnymi rywalkami i śrubuje niesamowitą serię, a w turnieju WTA w Rzymie jest już w półfinale. Nikt nie ma wątpliwości, że 20-latka jest obecnie najlepszą tenisistką świata. "Świątkomania" rośnie w siłę, co przekłada się m.in. na zainteresowanie meczami liderki światowego rankingu. Nie wszyscy kibice rozumieją jednak tenis, przez co psycholog Świątek nie wytrzymała. Publicznie zwróciła uwagę kibicom.

Świątek stała się gwiazdą już w 2020 roku, gdy niespodziewanie wygrała wielkoszlemowego Rolanda Garrosa, ale to obecny sezon przyniósł prawdziwy szał na jej punkcie. Raszynianka od początku roku wygrała już cztery prestiżowe imprezy (w Dosze, Indian Wells, Miami i Stuttgarcie), a obecnie jest na dobrej drodze, by obronić tytuł rangi WTA 1000 w Rzymie. Takiej serii nie było w tenisie od dłuższego czasu. Iga wygrała już 26 meczów z rzędu, czego dokonywały jedynie największe gwiazdy, takie jak Serena Williams, Roger Federer czy Novak Djoković. O ile pierwotnie kibice mieli pewne wątpliwości, gdy Iga zastąpiła Ash Barty [ta zakończyła karierę - przyp.red.] na fotelu liderki światowego rankingu, o tyle 20-latka błyskawicznie udowodniła, że po prostu zasługuje na miejsce nr 1. Jej sukcesy przekładają się na coraz większe zainteresowanie dyscypliną, a kibice chętnie jeżdżą na mecze idolki. Niestety, nie wszyscy zachowują się odpowiednio na kortach.

Iga Świątek w półfinale turnieju WTA w Rzymie! Polka DEMOLKA, Bianca Andreescu rozbita w drugim secie!

Ostatnio Iga Świątek wycofała się z turnieju w Madrycie i miała trochę czasu, by skorzystać z uroków Hiszpanii

Psycholog Igi Świątek nie wytrzymała. Zwróciła uwagę kibicom

Tenisiści zawsze doceniają wsparcie kibiców, ale przy takiej eksplozji formy polskiej tenisistki, nie wszyscy fani zdają sobie sprawę z tenisowej etykiety. Doping na korcie różni się od np. piłkarskiego dopingu, a zawodnicy są wyczuleni na wiele nietypowych zachowań. Okazuje się, że kibice mocno dali w kość Świątek i Andreescu podczas ich piątkowego ćwierćfinału. Na tyle mocno, że sztab Polki zwrócił aż uwagę sędzi, a po meczu Daria Abramowicz przeprowadziła publiczną lekcję!

Rafael Nadal cierpi potworne katusze. Do wszystkiego się przyznał. Musi żyć z potwornym bólem

Sonda
Czy Iga Świątek obroni tytuł WTA Rzym?

"Bardzo, bardzo doceniamy to, jak wielu kibiców pojawia się (i pojawiało w trakcie pandemii) na trybunach w trakcie meczów Igi. Państwa wsparcie jest nieocenione i często "niesie" przez wymagające momenty. Mam jednak kilka ogromnych próśb..." - zaczęła apel psycholog Świątek.

"Jeśli macie Państwo ze sobą flagi, prosimy o to, aby nie machać nimi w trakcie akcji oraz w przerwach między punktami, zwłaszcza jeśli siedzicie za linią końcową. To bardzo przeszkadza zawodniczkom i odwraca uwagę od koncentracji na piłce i decyzjach w trakcie wymiany" - zwróciła uwagę na pierwszy aspekt do poprawy.

Przyjaciółka Igi Świątek przeżyła trudne chwile. Walczyła sama ze sobą, Chwalińska opowiedziała o depresji

"Prosimy też o to, abyście dopingując Igę nie "coachowali" jej mówiąc na przykład: "Tak właśnie graj.", "Tak, jak teraz, przełam ją.","Zagraj to samo." - to zadania trenerów i reszty sztabu szkoleniowego. Dziś musieliśmy zwrócić na to uwagę sędzinie. To zupełnie nie pomaga Idze" - dopowiedziała w drugiej kwestii.

"Wielu z Państwa może nie znać zasad kibicowania w tenisie, ale chodzić po trybunach można tylko w trakcie tzw. zmiany, podczas której zawodniczki siedzą na ławkach. Bardzo rozpraszające jest zwłaszcza przemieszczanie się w trakcie wymian i między punktami. Specyfika tego sportu" - podkreśliła Abramowicz.

"Jeszcze raz podkreślam, że ogromnie doceniamy Państwa obecność i doping w każdej sytuacji, prosimy jednocześnie o kibicowanie z szacunkiem dla Igi i przeciwniczek, z którymi rywalizuje" - zakończyła lekcję kibicowania członkini teamu Świątek.

Jan Tomaszewski radzi Idze Świątek: Nie możesz dać się zajechać
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze