Grzegorz Panfil

Autor: archiwum se.pl Grzegorz Panfil

Puchar Hopmana. Świetny mecz Panfila, ale to za mało na Tsongę

2014-01-04 13:21

Grzegorz Panfil rozegrał kolejny świetny mecz w Pucharze Hopmana, ale to było za mało Wilfreda Tsongę. Dziesiąty w rankingu ATP Francuz wygrał po zaciętej walce 6:3, 3:6, 6:3, dzięki czemu Francja objęła prowadzenie 1:0 w finale nieoficjalnych drużynowych mistrzostw świata.

Zajmujący dopiero 288. miejsce w rankingu ATP Grzegorz Panfil rozgrywa turniej życia. Polak w Pucharze Hopmana pokonał już wielkie gwiazdy światowego tenisa i także przed Wilfredem Tsongą nie drżały mu nogi. Zabrzanin rozgrywał świetny mecz. W pierwszym secie dał się jednak raz przełamać Francuzowi i przegrał 3:6. W drugim secie to Polak wywalczył jedno przełamanie i sensacyjnie doprowadził do remisu.

Przeczytaj koniecznie: Puchar Hopmana. Duet Panfil - Radwańska. Najlepsi na parkiecie najlepsi na korcie

Niestety ostatni set padł łupem Tsongi, który znakomicie serwował i raz wygrał gema przy podaniu Polaka, dzięki czemu Francja objęła prowadzenie w finale Pucharu Hopmana.

Teraz czeka nas mecz Agnieszki Radwańskiej z Alize Cornet. Jeśli Polka wygra o zwycięstwie w całym turnieju zdecyduje mecz miksta.