Autor: AP Świątek - Sakkari RELACJA NA ŻYWO WYNIK Pierwszy set dla Igi Świątek FINAŁ Indian Wells Świątek - Sakkari NA ŻYWO ONLINE

Iga Świątek ROZJECHAŁA Madison Keys! Genialna Polka w półfinale Indian Wells!

2022-03-17 4:14

Świątek - Keys WYNIK meczu Indian Wells. Iga Świątek zdemolowała Madison Keys 6:1, 6:0 i jest już półfinale turnieju WTA w Indian Wells. - Poczułam się już trochę zmęczona, więc tym razem chciałam wygrać szybko - żartowała po meczu Polka, która w trzech poprzednich spotkaniach przegrała pierwsze sety. Iga Świątek od początku tak się wzięła do roboty, że Madison Keys nie wiedziała, co się dzieje. Zajmująca 29. miejsce w rankingu tenisistka z USA słynie z potężnego serwisu i zabójczych uderzeń z głębi kortu, ale była kompletnie bezradna! Poniżej nasza relacja na żywo, wynik meczu Świątek - Keys w 1/4 finału Indian Wells

Świątek - Keys RELACJA NA ŻYWO WYNIK ONLINE Indian Wells LIVE

Iga Świątek i Madison Keys zagrają ze sobą po raz drugi. Pierwszy mecz panie rozegrały blisko rok temu na korcie ziemnym w Rzymie. Iga Świątek na drodze do efektownego triumfu w stolicy Włoch pokonała wtedy Madison Keys 7:5, 6:1. Amerykanka to doświadczona i mocna fizycznie tenisistka,. Na koncie ma 5 triumfów w turniejach rangi WTA. Jej atuty to potężny serwis i silne uderzenia z głębi kortu, a najlepiej czuje się na kortach twardych, takich na jakich panie powalczą w Indian Wells. Fani Agnieszki Radwańskiej pamiętają dobrze boje krakowianki z Keys. Słynna Polka wygrała 5 z 6 tych spotkań, ale jedyna porażka była bolesna - w US Open 2015. To właśnie w nowojorskim Szlemie Madison Keys odniosła największy sukces, dochodząc w 2017 do finału (porażka ze Sloane Stephens). Grała reż w półfinałach Roland Garros 2018 i Australian Open 2015.

Świątek - Keys NA ŻYWO RELACJA LIVE Indian Wells Iga Świątek WYNIK meczu dzisiaj

Iga Świątek i Madison Keys walczą w ćwierćfinale turnieju WTA w Indian Wells. Polka już po raz trzeci w rozgrywanym w Kalifornii turnieju zaczęła mecz od porażki w pierwszym secie. I po raz trzeci odrobiła straty, a w decydującej partii była bezlitosna. Iga Świątek ograła 4:6, 6:2, 6:3 Andżelikę Kerber i jest w ćwierćfinale turnieju WTA w Indian Wells z dużymi szansami na awans nawet na 2. miejsce w rankingu WTA. Wyrównałaby wtedy najlepsze osiągnięcie Agnieszki Radwańskiej. - Myślę, że w końcówce podjęłam właściwe decyzje we właściwym czasie, we właściwych momentach meczu - analizowała po meczu Iga Świątek. - Oczywiście wolałabym wygrywać pierwsze sety, ale myślę, że to odrabianie strat idzie mi całkiem nieźle. W następnym meczu spróbuje jednak wygrać już pierwszą partię - dodała ze śmiechem Iga Świątek. Madison Keys, dzisiejsza rywalka Polki, pokonała 6:1, 6:4 brytyjską kwalifikantkę Hariett Dart.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz te tenisistki? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 20
Na początek coś łatwego Tenisistka na zdjęciu to...
Serena Williams

Świątek - Keys WYNIK RELACJA NA ŻYWO Indian Wells Iga Świątek mecz na żywo dzisiaj

Iga Świątek wygrała już osiem meczów z rzędu i ma szansę po turnieju w Indian Wells zostać wiceliderką rankingu WTA. Wyrównałaby wtedy najlepsze osiągnięcie Agnieszki Radwańskiej. Stanie się tak na pewno, jeżeli wygra cały turniej, ale i w przypadku awansu do półfinału Iga Świątek może awansować na 2. miejsce (jeżeli Sakkari lub Badosa nie wygrają całego turnieju. Po meczu z Angie Kerber młoda Polka pokazała klasę, pięknie dziękując doświadczonej rywalce za walkę. - Granie przeciwko Angie to wspaniałe doświadczenie. To wielki zaszczyt, że mogłam się z nią zmierzyć - powiedziała Iga Świątek.

Świątek - Keys NA ŻYWO RELACJA LIVE Indian Wells Iga Świątek WYNIK dzisiaj

Mecz Iga Świątek - Madison Keys w 1/4 finału turnieju WTA w Indian Wells zostanie rozegrany w środę 16 marca (czasu lokalnego) 2022 r. Początek meczu Świątek - Keys po godzinie 2 w nocy polskiego czasu (noc ze środy na czwartek). Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Świątek - Keys.