Polska - USA TV Transmisja NA ŻYWO Tenis Gdzie oglądać BJK Cup w Glasgow Polska - USA STREAM ONLINE LIVE 9.11 Fed Cup w TV Na którym kanale

i

Autor: Paweł Jaskółka Polska - USA TV Transmisja NA ŻYWO Tenis Gdzie oglądać BJK Cup w Glasgow Polska - USA STREAM ONLINE LIVE 9.11 Fed Cup w TV Na którym kanale

Polskie tenisistki walczą w Glasgow

Polska - USA TV Transmisja NA ŻYWO Tenis Gdzie oglądać BJK Cup w Glasgow Polska - USA STREAM ONLINE LIVE 9.11 Fed Cup w TV Na którym kanale

2022-11-09 17:30

Polska - USA Transmisja TV NA ŻYWO Gdzie oglądać Billie Jean King Cup w Glasgow w TV Na jakim programie Fed Cup Polska - USA STREAM ONLINE LIVE 9.11. Polskie tenisistki meczem z USA zaczynają walkę w finałach Bille Jean King Cup, jak nazywane są teraz rozgrywki Fed Cup. W singlu wystąpią dziś Magda Linette i Magdalena Fręch. Iga Świątek przez bezsensowny terminarz zrezygnowała z gry w finałach BJK Cup, ale nastroje w polskim zespole są bardzo bojowe. W finałowym turnieju w Glasgow walczy 12 najlepszych drużyn na świecie. Tenis Gdzie oglądać mecz Polska - USA TV Transmisja NA ŻYWO Na jakim programie kanale Fed Cup BJK Cup w TV Polska - USA LIVE STREAM ONLINE 9.11.

Polskie tenisistki zaczynają walkę w finałach Billie Jean King Cup w Glasgow. Dzisiaj o godzinie 17 polskiego czasu mecz z USA. W singlu powalczą Magdalena Fręch i Magda Linette. – Jestem dumna z bycia Polką i z mojego zespołu, bez względu na wynik – mówi Magda Linette, która pod nieobecność Igi Świątek będzie liderką tenisowej reprezentacji Polski w finałach BJK Cup. O puchar powalczy 12 najlepszych drużyn świata. Polki trafiły do grupy z potęgami. Dziś zagrają z USA, a jutro z Czeszkami.

Polska - USA Transmisja TV Gdzie oglądać Fed Cup w Glasgow BJK Cup w TV Na jakim programie tenis

Poza Magdą Linette kapitan Dawid Celt będzie miał do dyspozycji Magdalenę Fręch, Katarzynę Kawę, deblistkę Alicję Rosolską i młodą Martynę Kubkę. – Wiadomo, że losowanie było dla nas bardzo trudne, bo zarówno Amerykanki, jak i Czeszki to są czołowe drużyny, ale cyferki nie grają na korcie – uważa Katarzyna Kawa. – W tym momencie sezonu każda zawodniczka jest już zmęczona, mniej lub bardziej poobijana i trochę jedzie już na oparach, ale na taki występ każda się zmobilizuje do jak najlepszej gry – dodała.

Polska - USA Gdzie oglądać finały Bille Jean King Cup Fed Cup Transmisja TV

Ekipa USA ma bardzo mocny skład. Są w nim dwie zawodniczki z Top 10 rankingu WTA, czyli Jessica Pegula i Coco Gauff, obie świetnie spisujące się nie tylko w singlu, ale tworzące też jeden z najmocniejszych debli w tym sezonie. Jednak trzecia na świecie Pegula, zaraz po nieudanym starcie w WTA Finals w Fort Worth, zrezygnowała z przylotu do Szkocji. Zastąpiła ją w poniedziałek specjalizująca się w grze podwójnej Catty McNally (nr 19). - To niewiele zmienia, bo Amerykanki mają bardzo wyrównany skład. Niezależnie na kogo postawią, to ta drużyna będzie dalej bardzo mocna. Spodziewam się, że zagrają przeciwko nam z Keys i Collins, czyli dwoma bardzo agresywnie usposobionymi zawodniczkami. Także w moim odczuciu nieobecność Peguli niczego nie zmienia – uważa kapitan reprezentacji Polski Dawid Celt.

Tenis Fed Cup Gdzie oglądać mecz tenisistek Polska - USA STREAM ONLINE LIVE 9.11

W barwach USA zagrają w Glasgow także: Madison Keys, Danielle Collins, Taylor Townsend. Z dużym opóźnieniem przyleciała też z Teksasu Coco Gauff. - Jesteśmy tu od soboty, a od niedzieli adaptujemy się powoli do warunków, które tutaj panują. Jest lekkie utrudnienie związane z tym, że trenujemy tutaj na dwóch różnych obiektach, a korty meczowe mocno różnią się od kortów treningowych. Przede wszystkim różnią się wysokością odbicia piłki. Ale tutaj te warunki są takie same dla wszystkich, choć jest to pewnego rodzaju utrudnienie. Z każdym dniem nasze dziewczyny czują się coraz lepiej na tych kortach i robimy tu wszystko, żeby jak najlepiej się do zbliżających meczów przygotować – podkreśla Celt.

Polska - USA STREAM ONLINE LIVE 9.11 Finały BJK Cup Fed Cup Transmisja TV

Mecz Polska - USA tenisistek w finałach Billie Jean King Cup w Glasgow zostanie rozegrany w środę 9 listopada. Początek meczu Polska - USA o godzinie 17 polskiego czasu. Transmisja NA ŻYWO z finałów BJK Cup w Glasgow na platformie Viaplay.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz te tenisistki? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 20
Na początek coś łatwego Tenisistka na zdjęciu to...
Serena Williams
Iga Świątek odpadła z WTA Finals, ale to był i tak świetny sezon. Lepszy niż Roberta Lewandowskiego?
Najnowsze