Urszula Radwańska

Autor: Eastnews Urszula Radwańska

Trzy gemy Urszuli Radwańskiej z Azarenką

2013-08-03 10:17

Zaledwie 75 minut trwał mecz Urszuli Radwańskiej z Wiktorią Azarenką w ćwierćfinale turnieju WTA w Carlsbadzie. Rozstawiona z numerem 1 Białorusinka nie pozostawiła złudzeń Polce wygrywając 6:1, 6:2 i to ona zagra w kolejnej rundzie.

Radwańska mecz z Azarenką rozpoczęła obiecująco. Polka wygrała pierwszego gema, a w drugim miała szansę na przełamanie. Azarenka zdołała się jednak wybronić i rozpoczęła koncertową grę. Trzecia tenisistka światowego rankingu w pierwszym secie nie oddała Radwańskiej więcej gemów, aż trzy razy ją przełamując.

Radwańska dała polskim kibicom cień nadziei w drugim secie, kiedy w pierwszym gemie udało jej się wygrać przy serwisie rywalki. Białorusinka odpowiedziała jednak tym samym i znów przejęła kontrolę. Co prawda Polce udało się jeszcze raz przełamać dwukrotną zwyciężczynię Austalian Open, ale to było wszystko na co było w tym dniu starciu stać Radwańską.

Dla Urszuli Radwańskiej był to czwarty mecz z Azarenką. Jak dotąd Polce nie udało się nawet ugrać seta. Białorusinka, która debituje w turnieju w Carlsbadzie, o finał zagra z Serbką Aną Ivanović.

Urszula zdobyła w Carlsbadzie czek na sumę 19 300 dolarów oraz 120 punktów do klasyfikacji WTA Tour, w której jest 39.