Serena Williams

i

Autor: AP PHOTO Serena Williams

Wiadomo, co z przyszłością Sereny Williams. Amerykanka podjęła decyzję, to już niemal pewne

2022-07-15 9:08

Gdy sportowa gwiazda decyduje się na odejście na sportową emeryturę zawsze w danej dyscyplinie powstaje pewna wyrwa, bo trudno pogodzić się z faktem, że danego sportowca nie będziemy już oglądać. Przez pewien moment wydawało się, że karierę zakończy Serena Williams. Amerykanka po rocznej przerwie zdecydowała się jednak wrócić na kort. Teraz wyszły na jaw jej dalsze plany.

Serena Williams należy do tego grona tenisistów, które odcisnęło wielkie piętno na tej dyscyplinie sportowej. Amerykanka przez wiele lat była światową jedynką, a jej dominacja sprawiała, że wygrywała kolejne ważne turnieje. Biła kolejne rekordy i krok po kroku zapisywała swoje nazwisko złotymi zgłoskami w historii tenisa. Mimo tego wciąż nie ma dosyć.

Iga Świątek zadecydowała, że to koniec. Nie musiała się długo zastanawiać, jej nagranie wywołało poruszenie

Wiadomo, co z przyszłością Williams. Podjęła decyzję

W pewnym momencie wydawało się, że Williams na kort już nie wróci. Amerykanka doznała przed rokiem kontuzji, z którą zmagała się wiele miesięcy. A trzeba pamiętać, że wiek nie ułatwiał szybkiej rekonwalescencji. Fani spodziewali się, że prędzej czy później nadejdzie informacja o zakończeniu kariery przez wybitną zawodniczkę.

Tajemnicze słowa Rogera Federera. Kibice mogą być zaniepokojeni, doszło do historycznej sytuacji

Sonda
Czy Serena Williams wygra jeszcze jakiś turniej?

Nic bardziej mylnego. Williams zdecydowała, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa na światowych kortach. W czerwcu gruchnęła informacja, że wraca do rywalizacji. Jej pierwszym poważnym turniejem po powrocie był Wimbledon. Amerykanka dostała dziką kartę. Ale już w pierwszej rundzie musiała uznać wyższość rywalki i pożegnała się z imprezą.

Najwyraźniej Williams nie zraziła się szybką porażką i perspektywą walki o najmniejsze cele. Niewykluczone, że mistrzyni będzie chciała zagrać jeszcze na US Open. A przygotowania zacznie od turnieju w Toronto. Organizatorzy ogłosili, że Williams weźmie udział w zawodach, które rozpoczną się 6 sierpnia. I na pewno znów wielu kibiców z zaciekawieniem obejrzy rywalizację Amerykanki.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze