piłka nożna

Autor: AnnRos/Pixabay.com

Kontrowersyjne starcie: Górnik Zabrze pokonuje Pogoń Szczecin 1:0

2023-12-02 7:00

W 17. kolejce Ekstraklasy, Górnik Zabrze zmierzył się z Pogonią Szczecin na stadionie Im. Ernesta Pohla w Zabrzu o godzinie 20:30 w dniu 01-12-2023. Górnik Zabrze wygrał 1:0 z Pogonią Szczecin.

Poprzednie mecze Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin

W ostatnich trzech meczach między Górnikiem Zabrze a Pogonią Szczecin wydarzyło się wiele emocji. Pierwsze starcie odbyło się na stadionie Arena Zabrze w Zabrzu 12 grudnia 2021 roku. Wynik tego meczu to remis 2:2. Obie drużyny zaprezentowały wysoką formę i nie dały sobie łatwo. Kolejne spotkanie miało miejsce na stadionie Miejskim Im. Floriana Krygiera w Szczecinie 5 listopada 2022 roku. Tym razem to Górnik Zabrze okazał się zdecydowanie lepszy, wygrywając ten mecz aż 4:1. Piłkarze Górnika pokazali swoje umiejętności i skuteczność, nie dając szans rywalom. Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami odbył się na stadionie Im. Ernesta Pohla w Zabrzu 20 maja 2023 roku. Tym razem Górnik Zabrze ponownie okazał się lepszy, zwyciężając wynikiem 2:1. Był to zacięty pojedynek, ale gospodarze potrafili utrzymać przewagę i zdobyć kolejne cenne punkty. W trzech ostatnich meczach między Górnikiem Zabrze a Pogonią Szczecin można zauważyć, że oba zespoły prezentują wysoki poziom piłkarski. Wyniki tych spotkań pokazują, że każda drużyna ma swoje mocne strony i potrafi stawić czoła rywalom. Stosunek bramek w rozegranych meczach Górnik Zabrze: 8, Pogoń Szczecin: 4

Pierwsza połowa wczorajszego meczu Górnika Zabrze z Pogonią Szczecin zakończyła się wynikiem 1:0 dla Górnika. W 5 minucie Ennali zdobył bramkę po asyście Nascimento. W 20 minucie Zech z drużyny Pogoni otrzymał żółtą kartkę, a w 41 minucie Bichakhchyan również został ukarany żółtą kartką.

W drugiej połowie wczorajszego meczu Górnika Zabrze z Pogonią Szczecin, który odbył się w Zabrzu, gospodarze utrzymali prowadzenie zdobyte w pierwszej połowie. Wynik 1:0 dla Górnika utrzymał się do końca spotkania. W 63 minucie trener Pogoni Szczecin dokonał zmiany w składzie swojej drużyny.

Gracz Fornalczyk wszedł na boisko, zastępując Gorgona. W 70 minucie zawodnik Janza z drużyny Górnika Zabrze otrzymał czerwoną kartkę, co oznaczało jego usunięcie z boiska. Trzy minuty później trener Pogoni Szczecin dokonał kolejnych dwóch zmian w składzie swojej drużyny. Gracz Gamboa wszedł na boisko, zastępując Ulvestada, natomiast Zahovic zastąpił Bichakhchyana. W odpowiedzi trener Górnika Zabrze również dokonał trzech zmian w składzie swojej drużyny.

W 74 minucie Podolski wszedł na boisko, zastępując Nascimento, a Siplak zajął miejsce Kapralika. W 76 minucie Dadok wszedł na boisko, zastępując Ennalego. W 79 minucie trener Pogoni Szczecin dokonał ostatniej zmiany w składzie swojej drużyny. Gracz Przyborek wszedł na boisko, zastępując Koutrisa. W końcówce meczu arbiter ukarał trzech zawodników Górnika Zabrze żółtymi kartkami.

W 88 minucie kartkę otrzymał Sekulic, a w doliczonym czasie gry Musiolik i Lukoszek. Ostatecznie cały mecz zakończył się wynikiem: Górnik Zabrze 1, Pogoń Szczecin 0.

Procent dokładnych podań 78% 82%

Przed meczem Górnik Zabrze prowadził z wynikiem 1:0 nad Pogonią Szczecin. Po meczu, w którym padło tylko jedno trafienie, Pogoń Szczecin zajmuje 5. miejsce w tabeli. Do tej pory drużyna Pogoni Szczecin wygrała 8 spotkań, zremisowała 2 razy i przegrała 6 meczów, co daje im sumę punktów wynoszącą 26. Natomiast Górnik Zabrze zajmuje 11. miejsce w tabeli. Do tej pory drużyna Górnika Zabrze wygrała 5 meczów, zremisowała 4 razy i przegrała 7 spotkań, co daje im sumę punktów wynoszącą 19. W obecnym stanie punktacja przedstawia się następująco: Górnik Zabrze ma na swoim koncie już 20 punktów.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Górnika Zabrze i Pogoni Szczecin czekają kolejne mecze po rozegranym spotkaniu między tymi dwoma zespołami. Mecz pomiędzy Radomiakiem Radom a Górnikiem Zabrze odbędzie się 9 grudnia 2023 roku o godzinie 15:00 na stadionie Radomiaka w Radomie. Natomiast Pogoń Szczecin zmierzy się z Wartą Poznań dzień wcześniej, czyli 8 grudnia 2023 roku o godzinie 20:30 na stadionie Miejskim Im. Floriana Krygiera w Szczecinie.