piłka nożna

Autor: pixabay.com Smutek po porażce

Upragniona wygrana Sevilli nad Las Palmas 2:0

2024-04-14 8:00

W dniu 14 kwietnia 2024 roku o godzinie 14:00 na stadionie Gran Canaria w Las Palmas de Gran Canaria odbył się emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Las Palmas i Sevilli. Niestety, gospodarze nie zdołali zdobyć ani jednej bramki, a Sevilla triumfowała z wynikiem 2:0.

Poprzednie mecze Las Palmas - Sevilla

W trzech ostatnich meczach pomiędzy Las Palmas a Sevillą padło łącznie pięć goli. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Gran Canaria w Las Palmas de Gran Canaria dnia 17 lutego 2018 roku, gdzie wynik brzmiał Las Palmas: 1, Sevilla: 2. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Municipalla Líneala Concepción w La Línea de la Concepción dnia 22 lipca 2021 roku, a rezultat brzmiał Sevilla: 1, Las Palmas: 0. Ostatnie starcie miało miejsce na stadionie Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli dnia 17 września 2023 roku i zakończyło się wynikiem Sevilla: 1, Las Palmas: 0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Las Palmas: 1, Sevilla: 4

Mecz pomiędzy drużynami Las Palmas i Sevilla rozpoczął się pechowo dla gospodarzy. Już w 6 minucie Coco z drużyny Las Palmas otrzymał czerwoną kartkę za faul. Minutę później, również zawodnik Las Palmas, Alex Suarez, został ukarany żółtą kartką za faul. W 43 minucie meczu En Nesyri strzelił gola dla Sevilli, co dało jej prowadzenie. W tej samej minucie Moleiro z drużyny Las Palmas został ukarany żółtą kartką za nadmierną ostrość w grze.

Tuż przed końcem pierwszej połowy, w 45+4 minucie, Marvin z drużyny Las Palmas również otrzymał żółtą kartkę. Po pierwszej połowie wynik wyglądał następująco: Las Palmas: 0, Sevilla: 1. Druga połowa meczu przyniosła kolejne emocje. W 61 minucie Soumare z Sevilli otrzymał żółtą kartkę za faul. W 66 minucie doszło do dwóch zmian w składzie Sevilli - Agoume wszedł na boisko zastępując Bade'a a Navas zastąpił Ocamposa.

W 73 minucie Salas z Sevilli został ukarany żółtą kartką za nadmierną ostrość w grze. W 78 minucie doszło do trzech zmian - w drużynie Las Palmas Munir El Haddadi zastąpił Ramireza, a Ramirez wszedł na boisko zastępując Javiera Munoz. W tym samym czasie w drużynie Sevilli Suso zastąpił Romero. Minutę później Lukebakio wszedł na boisko Sevilli zastępując Torresa. W 87 minucie Campana zastąpił Perrone'a w drużynie Las Palmas.

W doliczonym czasie gry doszło do dwóch zmian - Kaba wszedł na boisko Las Palmas zastępując Alex Suarez, a Nyland otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. W ostatnich sekundach meczu, w 90+3 minucie, Lukebakio strzelił drugiego gola dla Sevilli. Spotkanie skończyło się wynikiem Las Palmas: 0, Sevilla: 2.