SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Kim była Eliza Gawryluk? Medalistka lekkoatletycznych mistrzostw Polski zmarła w Chinach

Kim była Eliza Gawryluk? Medalistka lekkoatletycznych mistrzostw Polski zmarła w Chinach

26.07.2017, godz. 13:23
Lekkoatletka Eliza Gawryluk zmarła w Chinach
Eliza Gawryluk zmarła w tajemniczych okolicznościach foto: Facebook

Eliza Gawryluk nie żyje. Tę smutną wiadomość potwierdził Polski Związek Lekkiej Atletyki. 29-latka mieszkała ostatnio w Chinach, gdzie pracowała jako lektorka języka angielskiego. W 2008 roku została brązową medalistką mistrzostw Polski w biegu na 10000 metrów. Karierę lekkoatletyczną zakończyła zbyt wcześnie, ze względu na poważną kontuzję. Kim była Eliza Gawryluk i co osiągnęła w sporcie?

Eliza Gawryluk zginęła w tajemniczych okolicznościach. Chińczycy wciąż badają jej ciało, a rodzina, cytowana przez serwis polskieradio.pl, stwierdziła, że czeka na wyniki sekcji zwłok. Bliscy zorganizowali już jednak zbiórkę pieniędzy na sprowadzenie prochów kobiety z Państwa Środka nad Wisłę. W Chinach 29-latka pracowała jako lektorka języka angielskiego i w pracy dydaktycznej z najmłodszymi czuła się doskonale. Wcześniej próbowała swoich sił jako modelka.

Przeczytaj: Eliza Gawryluk nie żyje. Tajemnicza śmierć polskiej lekkoatletki w Chinach

Eliza Gawryluk musiała przedwcześnie zakończyć sportową karierę z powodu ciężkiej kontuzji. Największym sukcesem zawodniczki AZS UWM Olsztyn był brąz lekkoatletycznych mistrzostw Polski w 2008 roku. Impreza odbywała się w Kozienicach, a Gawryluk na medal spisała się w biegu na 10000 metrów. Krążki zdobywała także na halowych mistrzostwach Polski juniorek i juniorek młodszych. Na 10000 metrów biegła również w biało-czerwonych barwach w Pucharze Europy.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: