SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe Kolejne dwa medale dla Polski na The World Games 2017! Mamy złoto i srebro!

Kolejne dwa medale dla Polski na The World Games 2017! Mamy złoto i srebro!

26.07.2017, godz. 14:24
Artur Mikołajczewski, The World Games 2017
Artur Mikołajczewski wywalczył złoty medal The World Games 2017 w wioślarstwie halowym foto: The World Games

Kolejny dzień The World Games 2017, kolejne medale dla Polski! W środę odbyły sie zawody w wioślarstwie halowym. Na obiekcie w Jelczu-Laskowicach rozegrano kilka konkurencji, a w dwóch z nich błysnęli nasi zawodnicy. Trzecie złoto imprezy dla biało-czerwonych zdobył Artur Mikołajczewski. Ze srebrem rywalizację na X Światowych Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich zakończył Bartosz Zabłocki.

Artur Mikołajczewski na The World Games 2017 wystartował w wyścigu na 2000 metrów wagi lekkiej w wioślarstwie halowym. Nasz reprezentant osiągnął wynik 6:08.2. Za jego plecami znaleźli się Florian Berg i Jaruwata Saensuka. Austriak zakończył start z wynikiem 6:11.5. Zawodnik z Tajlandii z kolei zanotował wynik 6:19.9. Złoto Artura Mikołajczewskiego jest trzecim najcenniejszym krążkiem na imprezie dla biało-czerwonych.

Wszystkie medale Polaków: The World Games 2017: Medale Polaków. Lista chwały biało-czerwonych

Bartosz Zabłocki rywalizował w kategorii open na tym samym dystansie, co polski złoty medalista. On zdobył z kolei czwarty srebrny medal dla biało-czerwonych. Walkę o zwycięstwo zakończył z czasem 5:44.5. Miejsca na podium ustąpił tylko Niemcowi Oliverowi Zeidlerowi. Triumfator wykręcił czas 5:42.0. Za plecami Niemca i Polaka znalazł się Anton Bondarenko. Ukrainiec osiągnął wynik 5:46.5. W dorobku Polaków są także cztery brązowe medale.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: