SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa Ekstraklasa oficjalnie ukarała Ruch Chorzów. Klub stracił osiem punktów!

Ekstraklasa oficjalnie ukarała Ruch Chorzów. Klub stracił osiem punktów!

03.01.2017, godz. 11:00
Ruch Chorzów - stadion
Ruch Chorzów - stadion (autor: Gino Paoli - Wikimedia Commons) foto: wikimedia.org

Kara dla Ruchu Chorzów jest już prawomocna. Decyzją Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN-u drużynie zabrano aż osiem punktów! To oznacza, że "Niebiescy" spadli na samo dno tabeli Ekstraklasy i stali się głównym kandydatem do spadku.

O decyzji w sprawie Ruchu Chorzów poinformowała Ekstraklasa SA, która otrzymała od Polskiego Związku Piłki Nożnej oficjalne potwierdzenie. Kara jest prawomocna i ekipie Waldemara Fornalika już zabrano osiem ligowych punktów. Jesienią "Niebiescy" wywalczyli na boisku 20 "oczek", co plasowało ich tuż nad ostatnim Górnikiem Łęczna. Teraz to Ruch zamyka tabelę, na dodatek ze sporą, bo aż sześciopunktową stratą do przedostatniej ekipy prowadzonej przez Franciszka Smudę. Do Cracovii, która zajmuje ostatnią bezpieczną pozycję, traci dziewięć punktów.

Przypominamy, że Ruch Chorzów ukarano za finansowe zaległości względem piłkarzy, którzy nie otrzymywali wypłat w terminie. Klub ma zadłużenie sięgające co najmniej 600 tys. zł, ale jeśli zostanie ono spłacone do końca stycznia, to połowa sankcji zostanie anulowana. W takim przypadku Ruch odzyskałby cztery punkty w tabeli.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: