Viktor Fisher, Ajax Amsterdam

Autor: Eastnews

Eredivisie: Ajax Amsterdam - PSV Eindhoven 1:2. Tylko 16 minut Arkadiusza Milika

2015-10-04 19:08

Ajax Amsterdam zatrzymany! Lider Eredivisie przegrał w niedzielnym hicie z PSV Eindhoven 1:2 i pozwolił się dogonić Feyenoordowi Rotterdam w tabeli holenderskiej ligi. Arkadiusz Milik stracił miejsce w składzie ekipy Franka de Boera i pojawił się na murawie dopiero na szesnaście minut przed końcem.

Milik nie zbawił ekipy z Amsterdamu. Pojawił się na murawie dopiero w ostatnim kwadransie i przyczynił się do porażki swojej drużyny. Tuż po wejściu na murawę Ajax stracił bowiem drugiego gola. Dla Polaka nadchodzą prawdopodobnie trudne czasy w Holandii. Ostatniego gola snajper naszej kadry strzelił bowiem 23 sierpnia, a Frank de Boer coraz większym zaufaniem darzy Viktora Fishera.

Milik przegra rywalizację z Fisherem?

21-letni Duńczyk w tym sezonie trafił już pięć razy. W niedzielę w Amsterdamie okazał się jednak bezradny. Ekipa Phillipa Cocu zdominowała gospodarzy i po dwóch golach Gastona Pereiro zmniejszyła dystans do odwiecznych rywali do dwóch "oczek".

Nowa dziewczyna CR7: Oto Maja Darving!

Ajax mimo porażki utrzymał prowadzenie w tabeli Eredivisie. Dał się jednak dogonić Feyenoordowi Rotterdam, który w niedzielę pokonał De Graafschap 2:1. PSV jest czwarte.

Ajax Amsterdam - PSV Eindhoven 1:2 (1:1)
Bramki: Amin Younes 10 - Gastón Pereiro 7, 79

Ajax: Jasper Cillessen - Joël Veltman, Kenny Tete, Mitchell Dijks, Jaïro Riedewald - Nemanja Gudelj (74. Arkadiusz Milik), Davy Klaassen, Riechedly Bazoer - Viktor Fischer, Amin Younes (64. Thulani Serero), Anwar El Ghazi (81. Lasse Schöne)

PSV: Jeroen Zoet - Héctor Moreno, Santiago Arias, Jeffrey Bruma, Joshua Brenet - Andrés Guardado (72. Adam Maher), Davy Pröpper, Jorrit Hendrix (89. Stijn Schaars) - Luciano Narsingh (86. Steven Bergwijn), Jürgen Locadia, Gastón Pereiro

Żółte kartki: Veltman, Tete, Dijks - Bruma, Guardado, Locadia, Pereiro