SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Koniec "panowania" Meresińskiego. TS Wisła nowym właścicielem Wisły Kraków!

Koniec "panowania" Meresińskiego. TS Wisła nowym właścicielem Wisły Kraków!

23.08.2016, godz. 19:05
Piłka Ekstraklasa
Piłka Ekstraklasa foto: EAST NEWS

TS Wisła Kraków oficjalnie stało się nowym właścicielem spółki Wisła Kraków SA! Działacze Towarzystwa Sportowego odkupili 100 procent akcji od grupy zarządzanej przez Jakuba Meresińskiego, który po bardzo krótkim czasie musiał oddać klub. Wszystko przez jego podejrzaną i często nielegalną działalność, która szybko wyszła na jaw.

TS Wisła przejmie więc panowanie w Wiśle Kraków. Towarzystwo Sportowe, które zarządza pozostałymi sekcjami klubu, oraz Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków, postanowiły uratować "Białą Gwiazdę". Na wtorkowej konferencji prasowej o całej transakcji mówił wiceprezes TS Wisła Robert Szymański.
– Ponad miesiąc temu otrzymaliśmy oferty zakupu klubu piłkarskiego Wisła od Tele-Foniki. Warunkiem było jednak przejęcie wszystkich zobowiązań finansowych ciążących na klubie. Jesteśmy po słowie, że dziś umowa zostanie sfinalizowana. Nie kupujemy Wisły za złotówkę, ale za grube pieniądze. Zdajemy sobie sprawę, jak wielka odpowiedzialność będzie na nas teraz ciążyć – mówił Szymański.

Na oficjalnej stronie internetowej Wisły Kraków pojawił się także oficjalny komunikat:

„Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków informuje, że w dniu dzisiejszym sfinalizowana została Umowa nabycia przez nasz Klub pełnego pakietu akcji Wisła Kraków SA. Do końca bieżącego tygodnia zwołana zostanie konferencja prasowa, na której zaprezentowane zostaną Nowe Władze Spółki oraz strategia działania na najbliższy okres. Zarząd TS Wisła Kraków”.

Przypomnijmy, że Bogusław Cupiał i jego Tele-Fonika S.A. sprzedali klub Jakubowi Meresińskiemu. Młody biznesmen miał wprowadzić Wisłę na nową, lepszą drogę, ale okazało się, że nic z tego nie będzie. Media z dnia na dzień ujawniały nowe informacje na temat jego podejrzanych działalności. Nie dość, że ma poważne problemy z prawem, to jeszcze brakuje mu pieniędzy na utrzymanie klubu. Dziwimy się, jak komuś takiemu udało się namówić Cupiała na sprzedaż Wisły po tylu latach.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: