SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Konstantin Vassiljev: To dzięki miłości jestem najlepszy [GALERIA]

Konstantin Vassiljev: To dzięki miłości jestem najlepszy [GALERIA]

24.09.2016, godz. 02:00
Konstantin Vassiljev, żona
Konstantin Vassiljev z żona Janą foto:

Od dyskotek i wypadów do klubów woli spędzać czas z córeczkami i spacery z żoną. Wiosną obdarowuje ją tulipanami, a jesienią i zimą wręcza czerwone róże. Najlepszy piłkarz Ekstraklasy Konstantin Vassiljev (32 l., 7 goli i 5 asyst w 9 kolejkach) z Jagiellonii Białystok nie ukrywa, że to wielka miłość do Jany (32 l.) sprawia, że w każdym meczu chce być dla niej najlepszy.

Choć Kostia w reprezentacji Estonii rozegrał już 90 meczów, był w swoim kraju wybierany na osobowość roku i na najlepszego piłkarza, to dopiero w tym sezonie zdobył w Ekstraklasie status gwiazdy. Strzela efektowne gole, asystuje, jest boiskowym "generałem" prowadzącej w lidze Jagiellonii. Po wyjściu ze stadionu cichy i skromny, w niczym nie przypomina idola kibiców, który nie może spokojnie przejść przez centrum Białegostoku.

- Żona pilnuje, bym twardo chodził po ziemi. Nie lubię rozgłosu, szumu wokół siebie. Najlepiej czuję się w gronie najbliższych - opowiada nam Vassiljev. Piłkarz podkreśla, że jest Rosjaninem urodzonym w Estonii. Jego ojciec był zawodowym żołnierzem, którego oddelegowano do jednostki w Tallinie, a mama po studniach chemicznych w Moskwie znalazła pracę w fabryce chemicznej w Maardu, małej miejscowości oddalonej o 15 km od stolicy Estonii.

Jego staż z Janą (córką Estonki i Rosjanina) jest znacznie krótszy. Poznali się w. pierwszej klasie szkoły podstawowej.

- Siedzieliśmy razem w ławce - śmieje się żona lidera "Jagi". Jana poślubiła Kostię w 2009 roku. Mają dwie urocze córeczki - Valerię (6 l.) i Viktorię (3 l.).

- Konstantin od pierwszej klasy bardzo dobrze się uczył. Miał dwie słabości - szkołę i piłkę - ujawnia Jana. Vassiljev był orłem z przedmiotów ścisłych - matematyki i fizyki. Przez dwa lata studiował elektrotechnikę i miał dylemat, czy zostać inżynierem czy piłkarzem. Postawił na futbol.

- Ale po odejściu z uczelni najpierw trafiłem do wojska. Przez trzy miesiące jeździłem na poligony, strzelałem z karabinu w lesie, służyłem tak jak każdy młody żołnierz. Dopiero potem przeniesiono mnie do kompanii sportowej - wspomina Kostia.

Vsssiljev już w wieku 17 lat zdecydował, że będzie grał dla Estonii.

- Wiadomo, wszędzie się znajdą radykałowie, którzy chcieliby w kadrze tylko "swoich". Nie przywiązuję uwagi do ich opinii. Postawiłem na Estonię i tak zostało, ale Rosja zawsze ma miejsce w moim sercu - twierdzi.

autor: Piotr Dobrowolski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: