SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Protest piłkarzy Ruchu Chorzów! Nie wyszli na trening przez zaległości finansowe

Protest piłkarzy Ruchu Chorzów! Nie wyszli na trening przez zaległości finansowe

07.04.2017, godz. 15:49
Ruch Chorzów - stadion
Ruch Chorzów - stadion (autor: Gino Paoli - Wikimedia Commons) foto: wikimedia.org

Już w poniedziałek Ruch Chorzów zmierzy się w LOTTO Ekstraklasie z Koroną Kielce, ale trener Waldemar Fornalik nie ma łatwego życia. W czwartek jego piłkarze odmówili wyjścia na trening z powodu zaległości finansowych! Potwierdził to rzecznik "Niebieskich" Witold Jajszczok.

Ruch Chorzów od bardzo dawna boryka się z problemami finansowymi, a ich końca wciąż nie widać. Klub ma ogromne długi, które musi spłacać, a cierpią na tym piłkarze, którzy nie mogą liczyć na regularne wypłaty. I wiele wskazuje na to, że ich cierpliwość się wreszcie wyczerpała. W czwartek zawodnicy "Niebieskich" po raz kolejny nie dostali swoich pieniędzy i w związku z tym odmówili wyjścia na trening!

- Potwierdzam, że taka sytuacja miała miejsce. Zawodnicy domagali się wypłaty zaległych pieniędzy i my ich rozumiemy, bo jak podkreśla prezes Janusz Paterman za pracę należy się odpowiednia płaca. Ta sytuacja pokazuje, że zaufanie w tym klubie zostało w ostatnim czasie poważnie nadszarpnięte. Poprosiliśmy ich o dzień zwłoki w oczekiwaniu na pieniądze, ale oni byli już tyle razy zwodzeni przez naszych poprzedników, że na to nie przystali - powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" Witold Jajszczok, rzecznik Ruchu.

Jednocześnie zaznaczył, że problem ten miał charakter jednorazowy, a między władzami klubu i piłkarzami wciąż panują poprawne stosunki. Zawodnicy zaległe pensje otrzymali w piątek - tak jak zapowiadano - i wtedy już normalnie trenowali. Sprawy nie chcieli jednak komentować "Niebieskich".

Chorzowianie kolejny mecz ligowy zagrają w poniedziałek o godz. 18:00, kiedy zmierzą się z Koroną Kielce. Dla ich szkoleniowca Waldemara Fornalika będzie to spotkanie numer trzysta na stanowisku trenera w ekstraklasie. Po dwudziestu siedmiu kolejkach Ruch zajmuje trzynaste miejsce w tabeli, a mimo problemów finansowych i odjętych z tego powodu czterech punktów świetnie spisuje się w tym roku - z siedmiu meczów przegrał tylko jeden, cztery wygrał, a dwa zremisował.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: